23. 7. svátek má Libor




Osud bývalé budovy městských lesů v Příbrami je nejistý

NEPŘEHLÉDNĚTE
7. února 2021   (11:59)
Osud bývalé budovy městských lesů v Příbrami je nejistý
foto: pribram.cz

Anketa: Souhlasíte s prodejem zchátralé budovy na nádraží?


Osud bývalé budovy městských lesů v Příbrami je nejistý. Dům v ulici Československé armády je ve špatném stavu a město dlouhodobě uvažuje o jeho prodeji. Zatím ale žádné konečné rozhodnutí nepadlo.

Budova z roku 1930 potřebuje generální rekonstrukci a město vynakládá značné částky na údržbu a energie. Má také obavy, že by se mu vynaložené náklady na případnou rekonstrukci nevrátily. Proto začalo připravovat prodej budovy. Tento plán však muselo přizpůsobit podmínkám smluvních vztahů s dosavadními nájemníky.
V domě sídlily spolky, město jim proto hledalo náhradní prostory
Například Příbramští betlémáři a Česká numismatická společnost uzavřely smlouvy o výpůjčce nebytových prostor v kulturním domě, dobrovolnické centrum společnosti ADRA bude využívat nebytové prostory v dolní části dopravního terminálu autobusového nádraží. O dalším osudu budovy městských lesů a případném prodeji budou radní ještě jednat.
Město chtělo donedávna prodat také rekreační chatu Granit na šumavském Zadově. Záměr měl ale řadu kritiků. Zastupitelé nakonec rozhodli, že Příbram si chatu ponechá a její provoz svěří městským sportovním zařízením.

Souhlasíte s prodejem zchátralé budovy na nádraží?


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že … POČASÍ Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější … AKTUÁLNĚ Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec … AKTUÁLNĚ Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší … ZAJÍMAVOSTI Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se … SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz