Opuštěná budova v Rožmitále hořela podruhé. Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi
21. srpna 2022 (16:44)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
U požáru v Rožmitále pod Třemšínem, ke kterému vyjeli hasiči v sobotu po 22. hodině, zasahovalo devět jednotek.
Při vyšetřování příčin rozsáhlého víkendového požáru v Rožmitále pod Třemšínem, který podle předběžných odhadů způsobil škodu za jeden milion korun, pracují vyšetřovatelé se dvěma verzemi. Nevylučují možnost úmyslného založení, variantou je též nedbalost, pribram.cz to dnes sdělila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.
U požáru v Rožmitále pod Třemšínem, ke kterému vyjeli hasiči v sobotu po 22. hodině, zasahovalo devět jednotek. Na několik hodin vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči požár zcela zlikvidovali ještě tentýž den v nočních hodinách. Zraněn nebyl nikdo, hasiči nemuseli evakuovat lidi z okolních domů.
Během hasebních prací došlo ke zřícení jedné štítové stěny, druhá byla nestabilní, proto došlo dnes dopoledne k její demolici. Lidé z okolních domů během požáru spekulovali, že se měl uvnitř nacházet bezdomovec, což se podle Kerekové nepotvrdilo. „Celou noc na místě dohlížela jednotka dobrovolných hasičů. V ranních hodinách se zde muž bez domova pohyboval. Jakmile jsme ho oslovili, tak utekl,“ řekla mluvčí.
Během dnešního dopoledne se vyšetřovatelé vrátili na místo, aby zjistili příčinu požáru. Přivolán byl i speciálně vycvičený pes, který dokáže zjistit akceleraci hoření. „Pracujeme se dvěma verzemi. Buď byl objekt úmyslně zapálen, nebo došlo k nedbalostnímu jednání při práci s otevřeným ohněm,“ dodala pro pribram.cz mluvčí.
Požár této budovy likvidovali hasiči v lednu 2021. Tehdy k zahoření došlo poté, co si lidé bez domova rozdělali uvnitř budovy oheň na zahřátí. Hasiči z budovy vyvedli jednoho bezdomovce.
foto, video: Fotografii i video k volnému užití poskytli redakci lidé z okolních domů
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Při nočním požáru domu v Rožmitále pod Třemšínem zasahovalo devět hasičských jednotek
•Středočeští hasiči již zasahovali u více než 100 případů souvisejících s bouřkami, nejvíc na Příbramsku
•Středočeští hasiči v noci zasahovali u téměř 80 případů souvisejících s bouřkami
Další články
Připravte svá včelstva na jaro: odborná přednáška pro každého včelaře
Včelaři všech zkušeností jsou zváni na odbornou přednášku o chovu zdravých a silných …
Día de Muertos poprvé v Příbrami
Každá kultura má své zvyky. Zatímco u nás si zemřelé připomínáme v klidu a tichu při …
Rybáři do Sadoňského rybníka vysadili rybí obry. Mezi nimi je i vzácný albín
Rybáři z Rožmitálu pod Třemšínem vypustili do chovného rybníka Sadoňský několik …
Parkovací dům v Milínské se rozplynul. Investor odstoupil
Z plánovaného parkovacího domu v Milínské ulici se stává minulost. Společnost LDM …
Dušičky v bezpečí: Policie varuje před kapsáři a zloději
Je tady období, kdy lidé po celé zemi míří na hřbitovy, aby si připomněli své blízké. …
Povodí Vltavy opět podalo pomocnou ruku hasičům z Příbrami
Už jedenáctým rokem pokračuje úspěšná spolupráce mezi Hasičským záchranným sborem …
Výlov Musíku přilákal spousty lidí nejen na tradiční podívanou, ale i rybí speciality
V úterý 28. října začal dvoudenní výlov rybníku Musík u Dublovic. Rybáři dokončí výlov …
FOTOGALERIE
Martin Kadlec: Hasič, který dobývá pódia kulturistiky
Profesionální hasič z Podlesí skloubil náročné povolání s vrcholovým sportem a přivezl …
Skončil provoz letošních turistických spojů
V úterý 28. října vyjely poslední výletní linky PID. Kromě jiných dopravních spojů …
Vánoční kluziště v Příbrami poprvé. Město slibuje zážitek i dopoledne zdarma pro školáky
Od 14. listopadu se náměstí 17. listopadu v Příbrami promění v zimní scénu jako z …








