7. 12. svátek má Ambrož
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Opravy průtahu Dobříší zkomplikoval nedostatek stavebních materiálů. Stavbaři nemohou dokončit ani dláždění chodníků

26. června 2021   (11:14)
Opravy průtahu Dobříší zkomplikoval nedostatek stavebních materiálů. Stavbaři nemohou dokončit ani dláždění chodníků
foto: MěÚ Dobříš

Práce měly být původně hotové do konce srpna, to se ale nestihne.


Opravy průtahu Dobříší na Příbramsku zkomplikoval růst cen stavebních materiálů a jejich nedostatek na trhu. Stavbařům aktuálně chybějí obruby, nemohou dokončit ani dláždění chodníků. Už nyní je jasné, že se akci nepodaří dokončit ve stanoveném termínu, řekl místostarosta Tomáš Vokurka (ODS).

Na rekonstrukci Pražské ulice za desítky milionů korun se investičně podílejí město i kraj. Práce měly být původně hotové do konce srpna, to se ale nestihne. Potíže měli dělníci s nestabilním podložím a nyní i se stavebními materiály. Při posledním kontrolním dni radnice zjistila, že schází 150 metrů žulových obrub. Dodavatel firmě oznámil, že je nemá na skladě a nedokáže je vyrobit v požadovaném termínu. Zároveň není možné dokončit ani mozaiku na chodnících.
Vokurka předpokládá, že stavební firma bude chtít od města víc peněz, protože ceny materiálů skokově vzrostly. "Samozřejmě že dodavatelské firmy mají zkalkulované rozpočty včetně rezerv, ale nejde to donekonečna," uvedl. Otázkou podle něj je, zda vyhovět a zaplatit, nebo riskovat, že město bude rozkopané mnohem déle, než se předpokládalo.
"Znamená to dvě rizika. Buď se stavba neúměrně prodlouží, protože zkrátka ten materiál nebude, a pokud se nedohodneme na nějakém kompromisu, tak se stavba zastaví a budeme hledat nějaké východisko, jak z toho ven. Anebo se ta stavba prodraží," upozornil Vokurka.

Pokud radnice nechce prodlužovat nynější dopravní uzávěru, je to podle místostarosty otázka ceny. Vést se stavební firmou dlouhý soudní spor kvůli zastavení prací by se mu nechtělo. Výsledek by byl nejistý a město by zaplatilo statisíce korun na právních službách.

S problémy se dobříšská radnice potýká i při plánování rekonstrukce Březové ulice. Zatímco ještě před rokem cenu odhadovala na deset milionů korun, dnes je to kvůli cenám stavebních materiálů již dvojnásobek. Aktuálně má vypsané výběrové řízení a hledá zhotovitele.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz