Opilý řidič smetl na výjezdu z Příbrami projíždějící auto. Ženu s dítětem převezla sanitka do nemocnice
5. července 2020 (19:07)
foto: pribram.cz
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel značně zkomplikovala v neděli odpoledne provoz ve Zdabořské ulici v Příbrami.
Operační středisko policie přijalo v neděli odpoledne hlášení o dopravní nehodě ve Zdabořské ulici v Příbrami. Na místo vyjely záchranné složky. „Řidič peugeotu nedal s největší pravděpodobností přednost projíždějícímu autu značky Alfa Romeo," sdělila redakci policejní mluvčí Markéta Johnová.
Zasahující policisté provedli u řidičů dechovou zkoušku. „Pravděpodobný viník nadýchal přes jedno promile alkoholu,“ doplnila mluvčí s tím, že záchranná služba převezla z preventivních důvodů řidičku poškozeného auta a její dítě do nemocnice. Hasiči zasypali unikající provozní kapaliny a dopravu řídili kyvadlově.
Na stejném místě došlo k nehodě i v pátek. Zde vlivem nedání přednosti v jízdě skončilo jedno auto po nárazu v oplocení rodinného domu, druhé na travnatém porostu u kontejnerů.
Za první pololetí letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 666 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 147 nehod méně. Zemřely dvě osoby, 15 lidí utrpělo těžké zranění a 125 osob poranění lehčího charakteru.
V měsíci červnu řešili příslušníci policie 131 nehod. Jeden člověk skončil v nemocnici s těžkým zraněním a 31 osob s lehkým poraněním. Bohužel dvěma lidem vyhasl život na silnici I/4 v katastru obce Milín. „Devětasedmdesátiletá řidička přejela dne 12. června náhle do protisměru, kde narazila do nákladního a poté ještě do osobního vozidla. Žena a o rok starší spolujezdec podlehli svým zraněním na místě," uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.
Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 23 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku se jedná o 160 těchto srážek. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která dosáhla 7,5 milionu korun.
Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 23 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku se jedná o 160 těchto srážek. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která dosáhla 7,5 milionu korun.
O tomto víkendu pokračovala dopravně bezpečnostní akce, která souvisela s odjezdem na prázdniny, kdy je očekávána větší hustota provozu. Během minulého víkendu zastavily na Příbramsku policejní hlídky 111 vozidel a u dvaceti motoristů zjistily přestupkové jednání. Nejčastěji šlo o nepřipoutání bezpečnostními pásy a o přítomnost návykových látek v těle. Na pokutách policisté vybrali téměř šest tisíc korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance
Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. …
MASOPUST
Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“
V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která …
ANKETA
V Rožmitále hořel nakladač
Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače.
AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne
Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. …
AKTUÁLNĚ
Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče
Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce …
AKTUALIZOVÁNO
U Milína skončilo auto na střeše
V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše.
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka
Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás …
Opilec se zavrtal s autem v poli
Ve čtvrtek 26. února po půl šesté v podvečer zasahovali policisté u události za …
DOPRAVA
Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly
Příbram čekají největší změny v odpadovém hospodářství za poslední roky. Směsný odpad …
POLITIKA








