20. 3. svátek má Světlana




Ondřej Čermák se o víkendu pokusí přiblížit titulu mistra světa

19. května 2022   (16:11)
Ondřej Čermák se o víkendu pokusí přiblížit titulu mistra světa
foto: Karel Smetana / ilustrační fotografie / se souhlasem

Příbramák Ondřej Čermák je úspěšným reprezentantem ČR v sajdkárkrosu.


Ondřej Čermák je velmi úspěšným závodníkem v sajdkárkrosu. Tak úspěšným, že jeho cílem je pro letošní rok získat titul mistra světa. Přesto jeho tvář ani jméno není příliš známé a kromě závodění pracuje jako záchranář. O tom, jak se mu daří skloubit dohromady rodinu, práci a trénink, se můžete přesvědčit již tento víkend v Lokti nad Ohří, kam se po 21 letech vrací závod ze seriálu mistrovství světa FIM v sajdkárkrosu.

„Udržuju se samozřejmě ve fyzické kondici v posilovně. Přes zimu nějakých 120 tréninkových jednotek, což je docela masakr. Já dělám na záchrance, denní a noční směny a týdně musíš dát nějakých 10 hodin tréninku. Po noční ani nejdu spát, do toho malý děti, takže žádná legrace. Člověk se nenudí,“ popisuje Ondřej Čermák svojí tréninkovou přípravu.

V prvním závodu skončil se svým parťákem a úřadujícím mistrem světa Etiennem Baxem na prvním místě a stejné ambice má i na domácí půdě. O vítězství se však popere ještě dalších 41 posádek.
Ondřej skončil v loňské sezóně na třetím místě a plánoval konec kariéry. Pak ovšem přišla nabídka od úřadujícího mistra světa, která se nedala odmítnout. „Předně jsem to vůbec nečekal. Byly nějaké indicie. Jeho spolujezdec po sezóně podepsal jinde a ty víš, že kluků, kteří by mohli naskočit na sajdu ve světový úrovni zase tolik po ulici nechodí. Pak mi kamarád z Rakouska říkal, že dal Etienovi moje telefonní číslo, ale já jsem pořád spíš myslel, že už vážně nepojedu. Rodina, práce, zdraví, věk, to všechno už musíš zvažovat,“ uzavírá Čermák s tím, že je tato sezóna zřejmě jeho poslední.
Závody se uskuteční už tento víkend a kromě sajdkákrosu uvidí diváci i čtyřkolky a další doprovodný program. Především pak mohou podpořit českého jezdce, který může dosáhnout historického úspěchu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz