15. 10. svátek má Tereza

ON-LINE: Silný vítr komplikuje dopravu. Hasiči řeší desítky událostí

30. září 2019   (09:26)
ON-LINE: Silný vítr komplikuje dopravu. Hasiči řeší desítky událostí

Příbramsko je ve Středočeském kraji druhé nejpostiženější


Hasiči od rána vyjíždějí k desítkám událostí v souvislosti se silným větrem, jde především o popadané stromy.  Padající stromy působí zatím největší komplikace v dopravě. Například na silnici číslo 118 spadl před šestou hodinou vzrostlý strom na projíždějící auto. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči strom odklidili a silnici po sedmé hodině zprůjezdnili.

K další události vyjížděly profesionální jednotky z Dobříše a Příbrami do Staré Huti. Zde byl padlý strom přes cestu. Operační důstojník na místo povolal i výškovou techniku. Strom byl rozřezán a silnice zprůjezdněna po hodině a půl.

Další komplikace jsou hlášeny z Pečic, Dubna a Mokrovrat. Padlý strom poškodil také zaparkovaný vůz v ulici Fantova louka v Příbrami.

Na kolejiště spadl po osmé hodině strom u obce Pouště. Železniční doprava byla omezena po dobu jedné hodiny.

Další výjezd byl po desáté hodině ranní do Obecnické ulice v Příbrami. Nalomená větev hrozila pádem na zaparkované auto. Za pomoci trhacích háků větev hasiči odstranili. Sedlčanští hasiči odstraňovali před jedenáctou hodinou pád stromu na kolejiště. 

U Lešetic došlo po jedenácté hodině k pádu náletové dřeviny na silnici.

Od jedenácté hodiny bylo hlášeno dalších sedm událostí. Popadané stromy odstraňovali hasiči v obcích Láz, Krásná Hora, Višňová a v Nové Vsi pod Pleší, kde se jednalo o zcela neprůjezdnou silnici.

Vítr kulminoval okolo třinácté hodiny. 

Před čtrnáctou hodinou likvidovali další tři padlé stromy v Kosově Hoře. Po patnácté hodině vyjížděla jednotka dobrovolných hasičů do Mníšku pod Brdy. Jednalo se o záchranu osob uvězněných v chatě, na kterou spadl strom. Dále došlo k odstranění padlých stromů v Nestrašovicích, Vysokém Chlumci a na Zdaboři.

Před osmnáctou hodinou došlo k pádu jabloně v Hájecké ulici. I zde bránil strom v provozu po celé délce komunikace.

Stredočeští hasiči zasahovali do sedmnácté hodiny u 260 událostí.

Podobně silný vítr v Česku nefoukal už několik měsíců. Meteorologové v neděli upozornili, že padat mohou i stromy oslabené suchem nebo kůrovcem. Navíc je na stromech listí, vítr se tak do stromů bude opírat více než v zimě. Slábnutí větru očekávají během pondělního večera, výstraha platí do dnešních 20:00.

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu byl v okrese největší vítr zaznamenán v Příbrami, a to 81 km/h.

Kvůli následkům silného větru se ráno v Česku ocitlo bez dodávek elektřiny přes 20.000 domácností. Nejvíc jich je právě ve středních Čechách. Příčinou poruch jsou větve a stromy popadané na elektrické vedení. Pracovníci ČEZ jsou v terénu a pracují na obnově dodávek. 

Během dne budeme přinášet aktuální informace a článek průběžně aktualizovat. Do on-line zpravodajství se můžete také zapojit. Pokud budete svědky události v souvislosti se silným větrem, můžete bezplatně volat na číslo redakce 800 152 151 nebo podávat informace a podněty e-mailem na pribram@pribram.cz.

Čenkov: Padlý strom na auto

Čenkov: Padlý strom na auto
Čenkov: Padlý strom na auto

Čenkov: Padlý strom na auto
Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka

Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka
Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka

Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka
Pád náletové dřeviny - Lešetice

Pád náletové dřeviny - Lešetice
Záchrana osob - Mníšek pod Brdy. Foto: SDH Mníšek pod Brdy JPO III

Záchrana osob - Mníšek pod Brdy. Foto: SDH …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
HZS - tiskový mluvčí kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

autor: topDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz