12. 12. svátek má Simona

ON-LINE: Silný vítr komplikuje dopravu. Hasiči řeší desítky událostí

30. září 2019   (09:26)
ON-LINE: Silný vítr komplikuje dopravu. Hasiči řeší desítky událostí

Příbramsko je ve Středočeském kraji druhé nejpostiženější


Hasiči od rána vyjíždějí k desítkám událostí v souvislosti se silným větrem, jde především o popadané stromy.  Padající stromy působí zatím největší komplikace v dopravě. Například na silnici číslo 118 spadl před šestou hodinou vzrostlý strom na projíždějící auto. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči strom odklidili a silnici po sedmé hodině zprůjezdnili.

K další události vyjížděly profesionální jednotky z Dobříše a Příbrami do Staré Huti. Zde byl padlý strom přes cestu. Operační důstojník na místo povolal i výškovou techniku. Strom byl rozřezán a silnice zprůjezdněna po hodině a půl.

Další komplikace jsou hlášeny z Pečic, Dubna a Mokrovrat. Padlý strom poškodil také zaparkovaný vůz v ulici Fantova louka v Příbrami.

Na kolejiště spadl po osmé hodině strom u obce Pouště. Železniční doprava byla omezena po dobu jedné hodiny.

Další výjezd byl po desáté hodině ranní do Obecnické ulice v Příbrami. Nalomená větev hrozila pádem na zaparkované auto. Za pomoci trhacích háků větev hasiči odstranili. Sedlčanští hasiči odstraňovali před jedenáctou hodinou pád stromu na kolejiště. 

U Lešetic došlo po jedenácté hodině k pádu náletové dřeviny na silnici.

Od jedenácté hodiny bylo hlášeno dalších sedm událostí. Popadané stromy odstraňovali hasiči v obcích Láz, Krásná Hora, Višňová a v Nové Vsi pod Pleší, kde se jednalo o zcela neprůjezdnou silnici.

Vítr kulminoval okolo třinácté hodiny. 

Před čtrnáctou hodinou likvidovali další tři padlé stromy v Kosově Hoře. Po patnácté hodině vyjížděla jednotka dobrovolných hasičů do Mníšku pod Brdy. Jednalo se o záchranu osob uvězněných v chatě, na kterou spadl strom. Dále došlo k odstranění padlých stromů v Nestrašovicích, Vysokém Chlumci a na Zdaboři.

Před osmnáctou hodinou došlo k pádu jabloně v Hájecké ulici. I zde bránil strom v provozu po celé délce komunikace.

Stredočeští hasiči zasahovali do sedmnácté hodiny u 260 událostí.

Podobně silný vítr v Česku nefoukal už několik měsíců. Meteorologové v neděli upozornili, že padat mohou i stromy oslabené suchem nebo kůrovcem. Navíc je na stromech listí, vítr se tak do stromů bude opírat více než v zimě. Slábnutí větru očekávají během pondělního večera, výstraha platí do dnešních 20:00.

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu byl v okrese největší vítr zaznamenán v Příbrami, a to 81 km/h.

Kvůli následkům silného větru se ráno v Česku ocitlo bez dodávek elektřiny přes 20.000 domácností. Nejvíc jich je právě ve středních Čechách. Příčinou poruch jsou větve a stromy popadané na elektrické vedení. Pracovníci ČEZ jsou v terénu a pracují na obnově dodávek. 

Během dne budeme přinášet aktuální informace a článek průběžně aktualizovat. Do on-line zpravodajství se můžete také zapojit. Pokud budete svědky události v souvislosti se silným větrem, můžete bezplatně volat na číslo redakce 800 152 151 nebo podávat informace a podněty e-mailem na pribram@pribram.cz.

Čenkov: Padlý strom na auto

Čenkov: Padlý strom na auto
Čenkov: Padlý strom na auto

Čenkov: Padlý strom na auto
Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka

Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka
Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka

Strom poškodil zaparkované auto - Fantova louka
Pád náletové dřeviny - Lešetice

Pád náletové dřeviny - Lešetice
Záchrana osob - Mníšek pod Brdy. Foto: SDH Mníšek pod Brdy JPO III

Záchrana osob - Mníšek pod Brdy. Foto: SDH …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
HZS - tiskový mluvčí kpt. Ing. Jaroslav Gabriel

autor: topDalší články

Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Příčinou vzniku požáru je nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Výši škody vzniklé požárem vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za dva miliony korun. Celá událost se obešla bez zranění. 12. prosince 2019   (17:14) Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27) Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Požár rodinného domu v obci Nechvalice byl ohlášen ve čtvrtek před desátou hodinou ranní. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. 12. prosince 2019   (11:09) Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17)


Související články

Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Kromě škeblí říčních vydala vodní nádrž Orlík i škeble asijské, které zde nejsou původní 10. prosince 2019   (16:49) Turistická oblast Brdy a Podbrdsko bilancuje svůj první rok Zelené srdce Čech. Tak je označována kouzelná a trochu divoká krajina lesů, plání a kopců s nádhernými výhledy. V roce 2018 vznikl spolek Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, aby citlivě rozvíjel cestovní ruch v tomto regionu, který byl dlouhá léta opomíjený. Nyní nastal čas pro rekapitulaci výsledků prvního roku jeho fungování. 10. prosince 2019   (13:18) Letošní Vánoce budou ve znamení Večernice Prosincové večerní obloze těsně po západu Slunce bude vévodit planeta Venuše, která se takto viditelná večer nazývá rovněž Večernicí. Kousek od ní uvidíte i planetu, u které je v dalekohledu viditelný prstenec, Saturn. Ranní obloha pak bude patřit planetám Mars a Merkur. 9. prosince 2019   (15:45) Spíš na blátě než na sněhu. O Vánocích se teploty přes den udrží nad nulou „Období od 9. prosince 2019 do 5. ledna 2020 by mělo být teplotně normální, respektive slabě nadnormální,“ uvedli meteorologové. 9. prosince 2019   (11:34) Úraz na zledovatělém chodníku? Ne vždy máte právo na odškodnění Podle Plánu zimní údržby místních komunikací města Příbram je chodec povinen při chůzi používat tu část komunikace určenou pro pěší, která je posypána inertním posypovým materiálem 9. prosince 2019   (06:13)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz