ON-LINE: Dopravu komplikuje sníh, na Příbramsku může napadnout až 10 centimetrů
6. ledna 2021 (13:22)
foto: pribram.cz
Na Příbramsku dnes napadl nový sníh. Na silnicích ve výše položených oblastech zůstává většinou slabá, po solení rozbředlá vrstva, místy může být i uježděný. Všechny cesty jsou s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři.
Dopravu od dnešního rána komplikovala nehoda dvou vozidel v Žižkově ulici. Vlivem nedobrzdění zde došlo k zadnímu nárazu, kdy jedna z cestujících skončila s lehkým zraněním v nemocnici.
Před třináctou hodinou vyjížděly záchranné složky na silnici u Věšína. Řidič osobního vozidla značky Peugeot dostal smyk a skončil mimo komunikaci. Hasiči řídili dopravu kyvadlově, i v tomto případě skončil řidič v nemocnici.
U Obořiště došlo před čtrnáctou hodinou k další nehodě. Zde byla příčina nedání přednosti v jízdě. Událost se obešla bez zranění.
Dva zapadlé kamiony uzavřely silnici mezi Hostomicemi a Dobříší. Zde dojde k omezení dopravy minimálně do večera.
Po patnácté hodině došlo k další nehodě. Na 31. kilometru dálnice D4 narazilo auto do svodidel. Jeden jízdní pruh ve směru do Prahy policisté uzavřeli. Bez zranění.
U Obořiště došlo před čtrnáctou hodinou k další nehodě. Zde byla příčina nedání přednosti v jízdě. Událost se obešla bez zranění.
Dva zapadlé kamiony uzavřely silnici mezi Hostomicemi a Dobříší. Zde dojde k omezení dopravy minimálně do večera.
Po patnácté hodině došlo k další nehodě. Na 31. kilometru dálnice D4 narazilo auto do svodidel. Jeden jízdní pruh ve směru do Prahy policisté uzavřeli. Bez zranění.
Odpolední maxima by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu měla dosáhnout jednoho stupně Celsia. Přes den bude zataženo, od jihu se sněžením. Případná sněhová pokrývka by ale neměla přesáhnout deset centimetrů. V nižších polohách se objeví déšť se sněhem, případně déšť. Odpoledne a večer očekávají meteorologové srážky už jen občasné a slabší.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …










