25. 8. svátek má Radim

Olympijský běh v Příbrami - poslední týden registrací

9. června 2019   (15:08)
Olympijský běh v Příbrami  - poslední týden registrací

V rámci Olympijského dne vyběhne ve středu 19. června v jeden čas více než 80 tisíc běžců


Ve středu 19. června, v rámci Olympijského dne, vyběhne v Česku v jeden čas více než 80 tisíc běžců. Loni byl Olympijský běh největší běžeckou akcí v Česku.

Olympijský den se snaží po celém světě poukázat na to, že aktivní pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. V Česku se uskuteční 81 běžeckých závodů a k tomu dalších 280 běhů na školách.

Olympionikem se můžete stát i v Příbrami.
Stačí se do 12. června zaregistrovat, zaplatit startovné (150 Kč pro dospělého, děti do 15 let závodí zdarma) a 19. června zaběhnout pětikilometrovou trasu v okolí Svaté Hory.

Start dětských závodů proběhne v 17:45 hodin, dospělí vystartují po celé republice ve stejný čas, a to v 18 hodin.

„V tuto chvíli je kapacita naplněna z 80 %, což znamená, že zbývá zhruba posledních 2200 startovních čísel a startovních balíčků napříč všemi závody v celé ČR. V Příbrami už je aktuálně přihlášeno celkem 60 běžců, další běžci mají poslední týden na registrace,“  říká jeden z organizátorů Josef Hovorka.

Olympijský běh podporují i olympionici a známé osobnosti. Ambasadory projektu se stali biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec. K nim se přidají také olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, šermíř Alexander Choupenitch nebo bývalá atletka Šárka Kašpárková.
 
Uděláte dobře nejen svému tělu, ale i dětem, které si sport nemohou „dovolit“
Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Česká olympijská nadace tak dokáže pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto pixabayDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz