12. 12. svátek má Simona

Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí

Nepřehlédněte
22. listopadu 2019   (13:32)
Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí

Do konce trestu zbývají Lukášovi dva roky, po propuštění chce změnit svůj dosavadní život.


Jako každý den putoval ve čtvrtek 14. listopadu odsouzený Lukáš z příbramské věznice do zaměstnání. Při výkonu trestu pracuje v místní pekárně, kde je zaměstnán jako dělník ve výrobě. Podle jeho slov je rád, že má možnost pracovat, rychleji se krátí doba, na kterou byl odsouzen. Ve vězení skončil potřetí, pokaždé se jednalo o drobnou trestnou činnost, v posledním případě řídil bez řidičského oprávnění a proměnil se mu podmíněný trest na nepodmíněný. Odsouzen byl na 53 měsíců, polovinu trestu má za sebou.  

Ten den akorát měnil kolo na vysokozdvižném vozíku a náhle uslyšel ze sousední garáže ránu. „Věděl jsem, že tam pracuje místní zaměstnanec, na volání co se děje neodpovídal, šel jsem se tedy za ním podívat. Ležel na zemi v bezvědomí a byl celý v křeči. U úst měl pěnu a celý se klepal,“ vypráví Lukáš.

 Duchapřítomně zavolal na svého kolegu a vytáhli bezvládného muže na čerstvý vzduch. Jelikož se celá událost odehrála u vrátnice, požádali ostrahu, aby zavolala záchrannou službu. „Bylo mi hned jasné, že se jedná o epileptický záchvat, stejnou nemocí trpí i můj táta. Měl zapadlý jazyk, byl v křeči a nedýchal. Rozevřel jsem mu ústa a vytáhl jazyk, pak už mě navigovala paní ze záchranky, prostřednictvím zaměstnance, jak mám pána správně polohovat a co mám hlídat, toto jsem dělal až do příjezdu lékaře. Musím ocenit jak profesionální práci operátorky, tak rychlý příjezd sanitky, která zde byla po několika málo minutách,“ pokračuje ve vyprávění.

Později bylo zjištěno, že se nejednalo u postiženého o první případ epileptického záchvatu, stejný zdravotní problém měl již před čtyřmi lety. Dle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby odsouzený svým pohotovým jednáním a poskytnutím první pomoci pomohl při záchraně lidského života.

Lukáš lituje své minulosti a rád by změnil svůj život. „Na svobodě na mě čeká přítelkyně s dcerou. Ačkoliv pocházím z Valašského Meziříčí, rád bych po propuštění z vězení bydlel v Příbrami. Dostal jsem zde pracovní nabídku i s bydlením. Momentálně čekám, zda mi bude prominut zbytek trestu,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27)


Související články

Příbramská nemocnice v souvislosti s útokem v Ostravě zvýšila dohled Při střelbě v ostravské Fakultní nemocnici zemřelo nejméně šest lidí a dva byli vážně zraněni 10. prosince 2019   (10:41) Střelba v ostravské nemocnici si vyžádala šest mrtvých. Pachatel spáchal sebevraždu „V tuto chvíli nemáme žádné informace, že by nebezpečí hrozilo i v dalších nemocnicích. Nevylučujeme, že dojde k nějaké úpravě bezpečnostních postupů,“ uvedl pro pribram.cz tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota 10. prosince 2019   (09:29) Naučné interaktivní panely přilákaly vandaly. Škoda je v řádech desetitisíců „Vandalové se docela nadřeli, škoda, že tu energii nevěnují něčemu prospěšnému, fyzicky náročné práce bychom jim mohli nabídnout dost,“ říká ředitel Ochrany fauny Pavel Křížek. 3. prosince 2019   (19:57) Zloděj chatu doslova vybílil, odcizil i kančí kůži Nastává doba chladnějšího počasí, s tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chalup. Zloději toho využívají a berou vše, co majitelé dostatečně nezabezpečili. 2. prosince 2019   (12:11) Se zbraní v ruce vyhrožoval zabitím. Fantom příbramských prodejen byl dopaden Ukradl přes tři sta čokolád, více než padesát zubních past, 37 krémů, 27 sáčků pistácií, 16 kusů dětských stavebnic, ale odnesl si i několik parfémů, ústních vod, lahví alkoholu či peněženku jedné kupující. 29. listopadu 2019   (09:33)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz