6. 4. svátek má Vendula




Odsouzení v příbramské věznici ušili přes deset tisíc roušek, nyní kompletují i ochranné štíty

18. dubna 2020   (14:07)
Odsouzení v příbramské věznici ušili přes deset tisíc roušek, nyní kompletují i ochranné štíty
foto: pribram.cz

Vězeňská služba ČR do výroby roušek zapojila i odsouzené.


Do výroby roušek se s vervou zapojili odsouzení v příbramské věznici, kteří na strojích šijí mnohdy bez předchozí zkušenosti. Zdravotníci v první linii však mají stále nedostatek ochranných prostředků a vysoká poptávka je i po ochranných štítech, a tak se věznice pustila do další výzvy.
Do výroby roušek se s vervou zapojili …
foto: pribram.cz

„I nadále se snažíme být v době nouzového stavu prospěšní potřebným. Od počátku stanovených opatření se vězněné osoby zdejší věznice podílejí na šití roušek. Celkem jich odsouzení ve Věznici Příbram vyrobili již 10 500 kusů, které po uspokojení vlastních potřeb putovaly do dalších organizačních jednotek vězeňské služby,“ uvedla mluvčí příbramské věznice Milena Palková.
„I nadále se snažíme být v době nouzového …
foto: pribram.cz
Dále věznice poskytla roušky do institucí, kde bylo potřeba pomoci např. Městská policie Příbram, Hasičský záchranný sbor Příbram, Dětská odborná léčebna Ch.G. Masarykové – Bukovany a další…
Dále věznice poskytla roušky do institucí, kde …
foto: pribram.cz
„Nyní z dodaných jednotlivých dílů kompletujeme také ochranné štíty, které budou využity zdravotníky v příbramské oblastní nemocnici,“ dodala Palková.
„Nyní z dodaných jednotlivých dílů …
foto: pribram.cz

Obvinění, odsouzení a chovanci od 13. března nemohou vidět své blízké osoby, neboť vláda ČR rozhodla o zrušení návštěv s cílem eliminovat šíření nákazy covid-19 do věznic a maximálně tak ochránit jejich příslušníky, zaměstnance a vězněné osoby.
Obvinění, odsouzení a chovanci od 13. března …
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT
Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz