20. 6. svátek má Květa

Odsouzení v příbramské věznici se učí péct velikonočního beránka nebo pletený věnec

8. dubna 2022   (18:15)
Odsouzení v příbramské věznici se učí péct velikonočního beránka nebo pletený věnec
foto: Věznice Příbram

Během příprav na velikonoční období se vězni zapojují do různých aktivit.


Odsouzení v příbramské věznici se učí péct velikonočního beránka nebo pletený věnec. Zjednodušeně lze říci, že jedním z cílů výkonu trestu je působit na vězněné osoby takovým způsobem, aby byly schopny po jeho vykonání žít řádným občanským životem. „Za tímto účelem jim je připomínán smysl českých lidových svátků, což jsou jakési soubory společenských obyčejů, zvyků a obřadů cyklického charakteru vázaných na roční období nebo konkrétní datum,“ informoval pribram.cz tiskový mluvčí věznice Vladimír Rampas s tím, že činnosti k tomuto období vázané jsou součástí výchovně vzdělávacích programů oddělení výkonu trestu i školského střediska.

Během příprav na velikonoční období se odsouzení zapojují do různých aktivit. „V rámci rekvalifikačního kurzu ve Školském vzdělávacím středisku se mimo jiné učí péct tradičního velikonočního beránka nebo pletený věnec. V rámci výuky jsou probírány i přípravy velikonočních pokrmů a symbolika tohoto svátku. Programy oddělení výkonu trestu jsou zaměřeny na přípravu velikonočních a jarních dekorací. Nelze opomenout duchovní symboliku Velikonoc, jako nejvýznačnějšího křesťanského svátku, s pravidelnou bohoslužbou,“ uvedl Rampas a dodal, že smyslem je především edukace, přiklonění se ke zdravému celospolečensky žádoucímu myšlení, umět žít běžným životem. „Velikonoce navozují dobré rodinné i komunitní vazby, a proto dochází i ke zmírnění odloučení vězněných osob od prostředí, kde mají své blízké,“ dodal.
Během příprav na velikonoční období se …
foto: Věznice Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz