Turistická sezona bude zahájena o Velikonocích
7. dubna 2022 (14:13)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dny volna navíc, které nás čekají o velikonočním víkendu, jsou jako stvořené pro výletování. Právě proto je tento víkend vybrán k zahájení turistické sezony.
Cílem cestovatelských plánů může být v sobotu 16. dubna právě Příbram, kde nebude nouze o zajímavý program. Od ranních hodin budou na Dvořákově nábřeží probíhat farmářské trhy s velikonoční tematikou. Pro děti bude navíc připraveno pletení pomlázek a zdobení velikonočních kraslic.
Na tento den připravuje program také Hornické muzeum Příbram, kdy se při akci Velikonoce v hornickém domku přeneseme na počátek 20. století. V hornické chalupě si návštěvníci budou moci v čase od 10 do 17 hodin vyzkoušet, jak velikonoční období trávili naši předkové. Více informací najdete na stránkách muzea www.muzeum-pribram.cz.
„Další aktivita, kterou si v sobotu budou návštěvníci moci užít, je komentovaná procházka centrem Příbrami. Zájemci se spolu s průvodkyní projdou po historickém centru královského horního města a podívají se i k jednomu z nejvýznamnějších mariánských poutních míst v Čechách, Svaté Hoře,“ zve na zahájení turistické sezony starosta Jan Konvalinka. Zmíněná prohlídka trvá 2,5 h, je zdarma a místo je potřeba si rezervovat na e-mailu info@pribram.eu nebo na telefonu 773 747 843. Kapacita je omezena na 20 osob. Procházka začíná u Informačního centra města Příbram v Pražské ulici 129.
Poslední sobotní zastavení bude na Svaté Hoře. Po celou Bílou sobotu se mohou věřící pomodlit a rozjímat u Božího hrobu. Ve 20 hodin začne velikonoční vigilie, kdy se slaví zmrtvýchvstání Ježíše Krista.
Pokud se rozhodnete využít sobotní den k návštěvě města, mělo by vaším cílem být také informační centrum v Pražské ulici, kde v čase od 9 do 17 hodin získáte potřebné informace a v tento den navíc ještě malou pozornost k zahájení turistické sezony v Příbrami.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramské divadlo chystá den plný tvoření, tradic a zábavy
•Čarodějnice letos přiletí i na Nový rybník
•Vlak Cyklo Brdy svezl první turisty letošní sezóny
Další články
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT




