6. 5. svátek má Radoslav




Od února se mohou na očkování hlásit všichni lidé

3. ledna 2021   (12:07)
Od února se mohou na očkování hlásit všichni lidé
foto: pribram.cz, ČTK

Přednost dostanou lidé s cukrovkou, s obezitou, se závažným onemocněním plic nebo se závažným onemocněním ledvin.


Na očkování proti covidu-19 se mohou od 15. ledna registrovat lidé nad 80 let věku. Od 1. února se pak budou moci hlásit všichni obyvatelé Česka. Očkovací termín dostanou podle různých kritérií. Hlavním bude věk, ale také zdravotní stav nebo zaměstnání. V televizi Prima a CNN Prima News to dnes řekl předseda vlády Andrej Babiš.

"Systém to naprogramuje a samozřejmě každý, kdo se tam rezervuje, musí vyplnit údaje," řekl Babiš. Zdravý člověk, kterému je 66 let, dostane termín později než například pětašedesátiletý zájemce s vysokým tlakem, obezitou nebo závažným onemocněním plic. Přihlašovat se bude možné přes internet nebo prostřednictvím praktických lékařů či telefonicky. Mladší a zdraví lidé budou zařazeni do databáze a časem dostanou termín přes zprávu SMS. Podrobnosti sdělí ministr zdravotnictví Jan Blatný v úterý na tiskové konferenci.
Přednost dostanou lidé s cukrovkou, s obezitou, se závažným onemocněním plic nebo se závažným onemocněním ledvin.
V sobotu 26. prosince Česko převzalo prvních 9750 dávek, rozděleny byly do Prahy a Brna. Dalších 19.500 vakcín dorazilo 30. prosince.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz