vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Očkování proti covidu rozděluje lidi na dva tábory. Někteří ho zásadně odmítají, pro jiné znamená návrat k normálnímu životu

Nepřehlédněte
29. prosince 2020   (07:29)
Očkování proti covidu rozděluje lidi na dva tábory. Někteří ho zásadně odmítají, pro jiné znamená návrat k normálnímu životu

Většina Příbramanů se podle ankety vakcínou proti covidu-19 očkovat nenechá. Oslovení regionální politici jednohlasně vakcínu doporučují.


Skepse vůči očkovací vakcíně proti koronaviru mezi lidmi stále narůstá. Očkovat by se nyní nechala jen třetina dotázaných, vyplývá z ankety, kterou zveřejnil portál pribram.cz. Neochotu k očkování zdůvodňovali lidé nejčastěji tím, že obecně nedůvěřují tomuto očkování. Samotná vakcína na covid-19 pak není podle dotázaných prověřena.

Portál pribram.cz zveřejnil na Facebooku anketu, ve které měli lidé možnost odpovědět, zda se nechají očkovat. Do dnešního dne hlasovalo zatím 873 lidí, z nichž se nechá očkovat 255. 618 vakcínu odmítlo.
V neděli se v ČR začalo s očkováním, první dávku vakcíny dostal premiér Andrej Babiš. V diskuzi, která se pod anketou rychle rozšířila, přibylo hned několik příspěvků, kde lidé nevěří pravosti aplikace očkovací látky. „Běžně se vakcíny testují 6–18 let, ne čtyři měsíce. Nevěřím tomu, že by si nechal píchnout neotestovanou vakcínu,“ zněl jeden z příspěvků. Podle dalších diskutujících se mělo u Babiše jednat o vitamínovou látku. „Byl to B komplex,“ napsala diskutérka.  
Naopak na očkování čeká několik oslovených politiků. Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky je to jediná možnost vedoucí k ukončení současné krize. „Očkovat se nechám, protože to je to nejmenší, čím můžu jako člověk přispět k boji proti koronavirové nákaze. Nevěřím všelijakým výkřikům na sítích o tom, jak je vakcína zbytečná nebo snad dokonce nebezpečná. Lékařské autority nám jednoznačně potvrzují, že očkování je jedinou cestou ven ze stavu, ve kterém doslova hnijeme už mnoho měsíců. Já osobně mám už veškerých omezení dost a přeji si, abychom mohli zase žít normální život. Proto využiji první příležitosti k tomu, abych se nechal očkovat. Věřím, že tak učiní i většina obyvatel našeho města,“ sdělil redakci Konvalinka. 

Naočkovat se nechá také místostarosta Martin Buršík. „Jen proočkovaná populace zajistí ukončení nouzového stavu a uvolnění vládních opatření. Jakmile na mě přijde řada, očkování podstoupím,“ řekl Buršík.
Podle místostarostky Zorky Brožíkové se již v minulosti díky očkování podařilo vymýtit i jiná onemocnění. „Až na mě přijde řada, očkovat se samozřejmě nechám. Ani ne z osobního důvodu, ale protože věřím, že tak jak se v minulém století podařilo prostřednictvím očkování vymýtit nebo téměř vymýtit jiné infekční choroby, tak by to mohlo být i nyní, když se patřičně proočkuje lidská populace. Za to znovunabytí plnohodnotné svobody by to mělo stát každému z nás,“ řekla Brožíková.
Radní Příbrami Jiří Holý očkování také podstoupí. „Myslím si, že očkování má obecně smysl. Jen díky jemu jsme se zbavili nemocí jako pravé neštovice, černý kašel atd. Očkování má přitom smysl, jen pokud ho podstoupí dostatečná část populace. Jak by to s těmi nemocemi dopadlo, pokud bychom i v minulosti odmítali očkování,“ vysvětlil svůj postoj Holý.
Očkování podstoupí dle zjištění pribram.cz starosta Dobříše Pavel Svoboda a sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. „Onemocnění covid-19 jsem prodělal před měsícem, poradím se s lékařem, zda je pro mě očkování vhodné a v jakém termínu. Jinak jsem obecně zastáncem očkování,“ dodal Hölzel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_pixabay

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz