25. 5. svátek má Viola

Od Masaryka k Tančícímu domu

24. října 2018   (06:08)
Dalších 28 fotografií v galeriiOd Masaryka k Tančícímu domu

Žáky ZŠ Školní po sto roků dlouhé časové ose provedl školní pěvecký sbor Jásan. Podívejme se s nimi přes rameno do časů dávno minulých i těch méně vzdálených.


V zimní zahradě základní školy se včera postupně vystřídali všichni žáci, aby zhlédli pásmo mluveného slova a písní, připravené školním sborem Jásan. Do roku 1918 se žáci přenesli vzpomínkou na T. G. Masaryka spolu s nejoblíbenější písničkou prvního československého prezidenta Ach synku, synku. Za doprovodu bubnů se poté přenesli do roku 1938, kdy byli do zbraně povoláváni vojáci a vzpomenuli také na ty, kteří v následné válce přišli o život.

V zimní zahradě základní školy se včera …
Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou Škoda lásky. Dalším přelomovým obdobím byl nástup rudého teroru v roce 1948, který ukončila o čtyřicet jedna let později Sametová revoluce. Nádhernou tehdejší atmosféru, která v té době vládla v naší republice, přiblížil Anděl Karla Kryla. S listopadovou revolucí a pozdějším nástupem Václava Havla do úřadu prezidenta je nerozlučně spjat také písničkář Jaroslav Hutka. Krásný je svět, krásnější je moře… si s členy sboru zazpívala i většina učitelského sboru.

Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou …
Tím však historie naší republiky nekončí. V roce 2004 jsme vstoupili do Evropské Unie, abychom více či méně úspěšně dorazili roku 2018, kdy můžeme z bezpečí svého letopočtu bilancovat, co vše obyvatelé naší země za posledních sto let prožili.

Pásmo písní a průvodního slova, které sestavil sbormistr a učitel školy Vladimír Herák, tak dalo nahlédnout do minulosti stravitelnou formou žákům všech ročníků a celý program se nadmíru vydařil stejně jako výtvarná koláž, na jejímž vzniku se podílely děti z druhého stupně a podařilo se jim v ní zdokumentovat vývoj republiky od Masaryka až k Tančícímu domu.

Tím však historie naší republiky nekončí. …

Fotogalerie

Od Masaryka k Tančícímu domu () Od Masaryka k Tančícímu domu (1) Od Masaryka k Tančícímu domu (2) Od Masaryka k Tančícímu domu (3) Od Masaryka k Tančícímu domu (4) Od Masaryka k Tančícímu domu (5) Od Masaryka k Tančícímu domu (6) Od Masaryka k Tančícímu domu (7) Od Masaryka k Tančícímu domu (8) Od Masaryka k Tančícímu domu (9) Od Masaryka k Tančícímu domu (10) Od Masaryka k Tančícímu domu (11) Od Masaryka k Tančícímu domu (12) Od Masaryka k Tančícímu domu (13) Od Masaryka k Tančícímu domu (14) Od Masaryka k Tančícímu domu (15) Od Masaryka k Tančícímu domu (16) Od Masaryka k Tančícímu domu (17) Od Masaryka k Tančícímu domu (18) Od Masaryka k Tančícímu domu (19) Od Masaryka k Tančícímu domu (20) Od Masaryka k Tančícímu domu (21) Od Masaryka k Tančícímu domu (22) Od Masaryka k Tančícímu domu (23) Od Masaryka k Tančícímu domu (24) Od Masaryka k Tančícímu domu (25) Od Masaryka k Tančícímu domu (26) Od Masaryka k Tančícímu domu (27)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz