18. 4. svátek má Valérie

Od Masaryka k Tančícímu domu

24. října 2018   (06:08)
Dalších 28 fotografií v galeriiOd Masaryka k Tančícímu domu

Žáky ZŠ Školní po sto roků dlouhé časové ose provedl školní pěvecký sbor Jásan. Podívejme se s nimi přes rameno do časů dávno minulých i těch méně vzdálených.


V zimní zahradě základní školy se včera postupně vystřídali všichni žáci, aby zhlédli pásmo mluveného slova a písní, připravené školním sborem Jásan. Do roku 1918 se žáci přenesli vzpomínkou na T. G. Masaryka spolu s nejoblíbenější písničkou prvního československého prezidenta Ach synku, synku. Za doprovodu bubnů se poté přenesli do roku 1938, kdy byli do zbraně povoláváni vojáci a vzpomenuli také na ty, kteří v následné válce přišli o život.

V zimní zahradě základní školy se včera …
Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou Škoda lásky. Dalším přelomovým obdobím byl nástup rudého teroru v roce 1948, který ukončila o čtyřicet jedna let později Sametová revoluce. Nádhernou tehdejší atmosféru, která v té době vládla v naší republice, přiblížil Anděl Karla Kryla. S listopadovou revolucí a pozdějším nástupem Václava Havla do úřadu prezidenta je nerozlučně spjat také písničkář Jaroslav Hutka. Krásný je svět, krásnější je moře… si s členy sboru zazpívala i většina učitelského sboru.

Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou …
Tím však historie naší republiky nekončí. V roce 2004 jsme vstoupili do Evropské Unie, abychom více či méně úspěšně dorazili roku 2018, kdy můžeme z bezpečí svého letopočtu bilancovat, co vše obyvatelé naší země za posledních sto let prožili.

Pásmo písní a průvodního slova, které sestavil sbormistr a učitel školy Vladimír Herák, tak dalo nahlédnout do minulosti stravitelnou formou žákům všech ročníků a celý program se nadmíru vydařil stejně jako výtvarná koláž, na jejímž vzniku se podílely děti z druhého stupně a podařilo se jim v ní zdokumentovat vývoj republiky od Masaryka až k Tančícímu domu.

Tím však historie naší republiky nekončí. …

Fotogalerie

Od Masaryka k Tančícímu domu () Od Masaryka k Tančícímu domu (1) Od Masaryka k Tančícímu domu (2) Od Masaryka k Tančícímu domu (3) Od Masaryka k Tančícímu domu (4) Od Masaryka k Tančícímu domu (5) Od Masaryka k Tančícímu domu (6) Od Masaryka k Tančícímu domu (7) Od Masaryka k Tančícímu domu (8) Od Masaryka k Tančícímu domu (9) Od Masaryka k Tančícímu domu (10) Od Masaryka k Tančícímu domu (11) Od Masaryka k Tančícímu domu (12) Od Masaryka k Tančícímu domu (13) Od Masaryka k Tančícímu domu (14) Od Masaryka k Tančícímu domu (15) Od Masaryka k Tančícímu domu (16) Od Masaryka k Tančícímu domu (17) Od Masaryka k Tančícímu domu (18) Od Masaryka k Tančícímu domu (19) Od Masaryka k Tančícímu domu (20) Od Masaryka k Tančícímu domu (21) Od Masaryka k Tančícímu domu (22) Od Masaryka k Tančícímu domu (23) Od Masaryka k Tančícímu domu (24) Od Masaryka k Tančícímu domu (25) Od Masaryka k Tančícímu domu (26) Od Masaryka k Tančícímu domu (27)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz