22. 8. svátek má Bohuslav

Od Masaryka k Tančícímu domu

24. října 2018   (06:08)
Dalších 28 fotografií v galeriiOd Masaryka k Tančícímu domu

Žáky ZŠ Školní po sto roků dlouhé časové ose provedl školní pěvecký sbor Jásan. Podívejme se s nimi přes rameno do časů dávno minulých i těch méně vzdálených.


V zimní zahradě základní školy se včera postupně vystřídali všichni žáci, aby zhlédli pásmo mluveného slova a písní, připravené školním sborem Jásan. Do roku 1918 se žáci přenesli vzpomínkou na T. G. Masaryka spolu s nejoblíbenější písničkou prvního československého prezidenta Ach synku, synku. Za doprovodu bubnů se poté přenesli do roku 1938, kdy byli do zbraně povoláváni vojáci a vzpomenuli také na ty, kteří v následné válce přišli o život.

V zimní zahradě základní školy se včera …
Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou Škoda lásky. Dalším přelomovým obdobím byl nástup rudého teroru v roce 1948, který ukončila o čtyřicet jedna let později Sametová revoluce. Nádhernou tehdejší atmosféru, která v té době vládla v naší republice, přiblížil Anděl Karla Kryla. S listopadovou revolucí a pozdějším nástupem Václava Havla do úřadu prezidenta je nerozlučně spjat také písničkář Jaroslav Hutka. Krásný je svět, krásnější je moře… si s členy sboru zazpívala i většina učitelského sboru.

Osvobození roku 1945 oslavili žáci písničkou …
Tím však historie naší republiky nekončí. V roce 2004 jsme vstoupili do Evropské Unie, abychom více či méně úspěšně dorazili roku 2018, kdy můžeme z bezpečí svého letopočtu bilancovat, co vše obyvatelé naší země za posledních sto let prožili.

Pásmo písní a průvodního slova, které sestavil sbormistr a učitel školy Vladimír Herák, tak dalo nahlédnout do minulosti stravitelnou formou žákům všech ročníků a celý program se nadmíru vydařil stejně jako výtvarná koláž, na jejímž vzniku se podílely děti z druhého stupně a podařilo se jim v ní zdokumentovat vývoj republiky od Masaryka až k Tančícímu domu.

Tím však historie naší republiky nekončí. …

Fotogalerie

Od Masaryka k Tančícímu domu () Od Masaryka k Tančícímu domu (1) Od Masaryka k Tančícímu domu (2) Od Masaryka k Tančícímu domu (3) Od Masaryka k Tančícímu domu (4) Od Masaryka k Tančícímu domu (5) Od Masaryka k Tančícímu domu (6) Od Masaryka k Tančícímu domu (7) Od Masaryka k Tančícímu domu (8) Od Masaryka k Tančícímu domu (9) Od Masaryka k Tančícímu domu (10) Od Masaryka k Tančícímu domu (11) Od Masaryka k Tančícímu domu (12) Od Masaryka k Tančícímu domu (13) Od Masaryka k Tančícímu domu (14) Od Masaryka k Tančícímu domu (15) Od Masaryka k Tančícímu domu (16) Od Masaryka k Tančícímu domu (17) Od Masaryka k Tančícímu domu (18) Od Masaryka k Tančícímu domu (19) Od Masaryka k Tančícímu domu (20) Od Masaryka k Tančícímu domu (21) Od Masaryka k Tančícímu domu (22) Od Masaryka k Tančícímu domu (23) Od Masaryka k Tančícímu domu (24) Od Masaryka k Tančícímu domu (25) Od Masaryka k Tančícímu domu (26) Od Masaryka k Tančícímu domu (27)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22) Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz