14. 10. svátek má Agáta

Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst

16. července 2019   (06:22)
Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst

Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily


Jak jsme vás informovali v tomto článku, zřídilo město Příbram čtyřčlennou skupinu pracovníků, která má za úkol budovat ve městě nová parkovací místa. V drtivé většině případů se jedná o místa, kde řidiči parkují na trávníku.

Podle Bc. Libora Michvocíka, zástupce ředitele Technických služeb Příbram, se takto doposud vybudovalo zhruba 7 parkovacích míst. Včera se zprovoznila další, a to ve vnitrobloku ve Slunné.

„Tak jako ve Švédsku se budují chodníky na místech, po kterých lidé běžně chodí, my budujeme parkovací místa tam, kde lidé již dnes parkují, přestože tím porušují dopravní předpisy. V zásadě tedy nevytváříme úplně nová parkovací místa, ale rozšiřujeme ta stávající, která se již k parkování využívají,“  říká Libor Michvocík.

Včera jste zprovoznili další místa ve vnitrobloku ve Slunné…
„Jedná se o místo, kde původně stály popelnice. Na přání obyvatel byly popelnice přesunuty na jiné vhodnější místo, hnízda byla vyčištěna a prostor byl pomocí zatravňovacích dlaždic rozšířen tak, aby zde mohla auta legálně parkovat. Vzniklo zde parkovací stání pro čtyři automobily,“  uvádí Libor Michvocík.

Na jaké lokality se zaměříte nyní?
„Nyní máme v plánu další dva projekty - jedno parkovací místo v ulici Boženy Němcové a jedno v ulici Edvarda Beneše, na parkovišti za zimním stadionem. Ta chceme zprovoznit do půlky srpna,“  dodává Libor Michvocík.

Veřejnost tento přístup hodnotí ve většině případů kladně, najdou se však i názory, že automobily by měly ustoupit zeleni a ne naopak, a že jediným řešením je budování záchytných parkovišť.

V Příbrami by takto mělo vyrůst několik desítek parkovacích míst za rok. Pokud máte návrh, kde by mohlo být takto parkovací místo zřízeno, můžete ho odeslat na e-mailovou adresu parkovani@pribram.eu. Na stránkách města Příbram se minulý týden například objevil návrh vybudovat šikmé stání v Průběžné ulici směrem k OC Skalka, pod parkovištěm v Milínské ulici.

Jak jsme vás informovali v tomto článku, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz