24. 8. svátek má Bartoloměj

Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst

16. července 2019   (06:22)
Obyvatelé Drkolnova se dočkali dalších parkovacích míst

Ve Slunné ulici, na místě, kde původně stály popelnice, vybudovala četa technických služeb parkovací stání pro čtyři osobní automobily


Jak jsme vás informovali v tomto článku, zřídilo město Příbram čtyřčlennou skupinu pracovníků, která má za úkol budovat ve městě nová parkovací místa. V drtivé většině případů se jedná o místa, kde řidiči parkují na trávníku.

Podle Bc. Libora Michvocíka, zástupce ředitele Technických služeb Příbram, se takto doposud vybudovalo zhruba 7 parkovacích míst. Včera se zprovoznila další, a to ve vnitrobloku ve Slunné.

„Tak jako ve Švédsku se budují chodníky na místech, po kterých lidé běžně chodí, my budujeme parkovací místa tam, kde lidé již dnes parkují, přestože tím porušují dopravní předpisy. V zásadě tedy nevytváříme úplně nová parkovací místa, ale rozšiřujeme ta stávající, která se již k parkování využívají,“  říká Libor Michvocík.

Včera jste zprovoznili další místa ve vnitrobloku ve Slunné…
„Jedná se o místo, kde původně stály popelnice. Na přání obyvatel byly popelnice přesunuty na jiné vhodnější místo, hnízda byla vyčištěna a prostor byl pomocí zatravňovacích dlaždic rozšířen tak, aby zde mohla auta legálně parkovat. Vzniklo zde parkovací stání pro čtyři automobily,“  uvádí Libor Michvocík.

Na jaké lokality se zaměříte nyní?
„Nyní máme v plánu další dva projekty - jedno parkovací místo v ulici Boženy Němcové a jedno v ulici Edvarda Beneše, na parkovišti za zimním stadionem. Ta chceme zprovoznit do půlky srpna,“  dodává Libor Michvocík.

Veřejnost tento přístup hodnotí ve většině případů kladně, najdou se však i názory, že automobily by měly ustoupit zeleni a ne naopak, a že jediným řešením je budování záchytných parkovišť.

V Příbrami by takto mělo vyrůst několik desítek parkovacích míst za rok. Pokud máte návrh, kde by mohlo být takto parkovací místo zřízeno, můžete ho odeslat na e-mailovou adresu parkovani@pribram.eu. Na stránkách města Příbram se minulý týden například objevil návrh vybudovat šikmé stání v Průběžné ulici směrem k OC Skalka, pod parkovištěm v Milínské ulici.

Jak jsme vás informovali v tomto článku, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz