6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

O zkrácený noční klid je letos žádáno v celkem 14 případech

11. března 2023   (16:21)
O zkrácený noční klid je letos žádáno v celkem 14 případech
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Návrh mohou upravit zastupitelé na svém jednání.


Organizátoři společenských akcí měli možnost podat žádost o zkrácení doby nočního klidu kvůli konání své akce. Příloha takto schválených událostí je nedílnou součástí vyhlášky o nočním klidu, která je každoročně aktualizována. Letos je takových termínů celkem 14 a jedná se převážně o tradiční akce, nebo ty v letním kině.

Standardní doba nočního klidu je od 22 do 6 hodin. V minulém roce bylo v návrhu ve vyhlášce stanoveno i to, že během letních prázdnin (červenec a srpen) má noční klid v pátek a v sobotu začínat až ve 23 hodin. Ministerstvo vnitra ale tento bod pozastavilo a celá věc je aktuálně řešena v rámci soudního sporu u Ústavního soudu.
Výjimky z nočního klidu mohou získat pouze výjimečné případy, kdy je zájem na dodržení obecně uznávané doby nočního klidu převážen zájmem o udržení místních tradic a upevňování mezilidských vazeb skrze hlasité aktivity.
V příloze vyhlášky pak najdeme následující akce, které v případě odsouhlasení zastupitelstvem města získají výjimky z dodržování nočního klidu a navrhovanou zkrácenou dobu nočního klidu.

Svatohorský Downtown – noc z 19.5. na 20.5. – 00:00 – 06:00
Svatohorský Downtown – noc z 20.5. na 21.5. – 03:00 – 06:00
Country Sešlost (týká se Orlova) – noc z 10.6. na 11.6. – 00:00 – 06:00
Prokopská pouť – noc z 1.7. na 2.7. – 02:00 – 06:00
Summer Rockotéka – noc z 7.7. na 8.7. – 01:00 – 06:00
Divokej Bill – koncert – noc z 21.7. na 22.7. – 00:00 – 06:00
Letní kino – noc z 2.8. na 3.8. – 00:30 – 06:00
Letní kino – noc z 4.8. na 5.8. – 00:30 – 06:00
Letní kino – noc 9.8. na 10.8. – 00:30 – 06:00
Letní kino – noc z 11.8. na 12.8. – 00:30 – 06:00
Taneční zábava (týká se Orlova) – noc z 19.8. na 20.8. – 00:00 – 06:00
Piknik na Nováku – noc z 26.8. na 27.8. – 02:00 – 06:00
Příbramský Huntík (týká se Orlova) - noc z 2.9. na 3.9. – 00:00 – 06:00
Svatohorská Šalmaj – noc z 9.9. na 10.9. – 00:00 – 06:00

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. … LIFESTYLE Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz