20. 2. svátek má Oldřich




O víkendu vzniknou v Petrovicích sochy s tématem Jakuba Krčína

23. července 2015   (13:30)
O víkendu vzniknou v Petrovicích sochy s tématem Jakuba Krčína
foto: pribram.cz

Připraven bude i doprovodný program.



Tradiční petrovické Řezbování se uskuteční, které se uskuteční tento víkend, se ponese v duchu několika změn. To letošní totiž nese přídomek „Krčínovo“ a nebude se konat v zámeckém parku v Petrovicích, ale v osadě Obděnice, která pod Petrovice spadá a kde trávil poslední roky svého života rožmberský regent Jakub Krčín z Jelčan, Sedlčan a Obděnic.

Tématem letošního řezbování je právě osoba a dílo Jakuba Krčína ve vztahu k Sedlčansku. „Budou se vytvářet řezby pro města a obce našeho regionu, která mají ke Krčínovi vztah. Jedná se o Sedlčany, Petrovice, Křepenice, Příčovy, Vysoký Chlumec, Kamýk nad Vltavou a Kosovu Horu. Sedlčanská knihovna připravila pro jednotlivé zúčastněné obce takový příběh, ve kterém je zmíněno, jak je ta která obec, město a neboměstys spjata s osobou Jakuba Krčína a podle tohoto příběhu budou řezbáři tvořit své plastiky,“ přibližuje téma letošního Krčínova řezbovaní petrovický starosta Petr Štěpánek. Samotná tvorba plastik se uskuteční po celou sobotu a jednotlivé umělce bude možné vidět přímo při práci.

V rámci doprovodného programu je pro návštěvníky této akce připravená na páteční večer od 20 hodin taneční zábava se skupinami Repete a The Beautifuls v Obděnické hospůdce a v neděli od 15 hodin je pak naplánovaná vernisáž jednotlivých děl. „Výrob soch a vernisáž se uskuteční v Obděnicích u kostela Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém má svůj náhrobek právě Jakub Krčín,“ dodává Petr Štěpánek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. … Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a … „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. … ZAJÍMAVOSTI Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz