O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové
6. prosince 2021 (18:31)
Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech, včetně vánočních svátků, se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níž. Na facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V předpovědi pro tento týden meteorologové upozorňují, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky. Už začátkem příštího týdne se ale mohou teploty přes den dostat hlavně v Čechách až na sedm stupňů nad nulou.
"V následujících dnech se moc neohřejeme," uvedli meteorologové. Podle nich se ale teploty pohybují jen lehce pod dlouhodobými normály pro toto období. Větší výkyvy zaznamenávají například ve městě Kiruna na severu Švédska, kde dnes čekají maxima kolem minus 25 stupňů Celsia, což je zhruba 20 stupňů pod klimatickým normálem, podotkli.
Chladnější vzduch proudí přes Česko od čtvrtka, o víkendu zasypal hory, ale třeba i Příbram a okolí, sníh. Meteorologové očekávají sněžení i v tomto týdnu. Podobné teploty budou panovat i v úterý, nejnižší noční teploty budou od minus jednoho stupně do minus pěti stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus osmi stupňů Celsia.
Ve středu se nejnižší noční teploty dostanou až k minus šesti, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce opět až k minus osmi stupňům Celsia. Sněžit bude jen ojediněle, tvořit se mohou také mrznoucí mlhy.
Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo až oblačno, na většině území bude sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové ve čtvrtek mezi nulou a minus čtyřmi stupni a v pátek mezi minus dvěma až minus šesti stupni Celsia. Nejvyšší denní teploty budou ve čtvrtek i pátek mezi minus jedním až plus třemi stupni.
V závěru týdne se ale začne opět oteplovat. Koncem tohoto týdne a začátkem příštího už bude přes den podle ČHMÚ minus jeden až plus čtyři stupně, a v Čechách dokonce může teplota vystoupat až na plus sedm stupňů. I v noci se mohou teploty v Čechách dostat nad nulu.
V týdnu, kdy jsou Vánoce, bude zřejmě oteplování pokračovat. Zatímco v tomto týdnu předpokládá ČHMÚ ve svém měsíčním výhledu týdenní průměr denních teplot kolem jednoho stupně nad nulou, v dalších dvou týdnech - mezi 13. a 26. prosincem - stoupne týdenní průměr maximálních denních teplot na zhruba plus tři stupně. Až na přelomu roku, v týdnu od 27. prosince do 2. ledna - klesne týdenní průměr denních teplot na plus dva stupně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy
Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z …
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty
Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení
Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena …
FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE





