12. 4. svátek má Julius

O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků

12. července 2024   (10:50)
Dalších 5 fotografií v galeriiO Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků
foto: Hornické muzeum Příbram

Součástí programu bylo i slavnostní otevření renovované expozice v Ševčinském dolu.


O uplynulém víkendu zažila Příbram jednu z největších hornických slavností. Ke dvoudennímu programu tradiční Prokopské pouti se Hornické muzeum Příbram připojilo v neděli 7. července. „Nedělní program zahájil průvod horníků a hutníků ve slavnostních uniformách z četných spolků z tuzemska i ze zahraničí,“ přibližuje průběh akce Stanislava Charvátová z příbramského Hornického muzea. Průvod vyšel v 9.00 z náměstí T. G. Masaryka v centru města ke kostelu sv. Prokopa na Březových Horách, kde se uskutečnila polní mše.

V odpoledních hodinách byla v šachetní budově Ševčinského dolu slavnostně otevřena zrenovovaná část expozice. „Události se vedle zástupců muzea v čele s ředitelem Josefem Velflem zúčastnili představitelé Římskokatolické farnosti u svatého Vojtěcha, Poslanecké sněmovny, města Příbram, hornických spolků a partnerské organizace Diamo,“ uvádí Stanislava Charvátová.
Na nádvoří diváci zhlédli dobové scénky na téma boje o stříbro k zakoupení parního těžního stroje v roce 1914. Během kulturního programu vystoupili členové Divadla Tomáše Bílka a Soubor svatohorských trubačů. Po celý den byl vstup do muzejních expozic a podzemních tras za symbolickou cenu jedné koruny. Jejich návštěvu si nenechalo ujít na pět tisíc lidí.

Fotogalerie

O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků (1) O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků (2) O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků (3) O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků (4) O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků (5)

foto: Hornické muzeum Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ
Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz