Nový rybník pokračuje v realizaci naplánovaných investičních akcí
9. dubna 2021 (14:53)
foto: ava Poláková
Uzamykatelné skříňky, kompletní výměna laviček v letním kině nebo zbrusu nová služba v podobě sauny. To vše se bude v areálu Nový rybník realizovat letos. Realizace parkourového hřiště se posouvá na rok 2022.
První novinkou, na kterou se návštěvníci areálu mohou těšit co nevidět, jsou uzamykatelné skříňky umístěné zezadu budovy SeZaM bistra, vedle toalet. „Skříňky jsou již nyní připravené u zhotovitele, montovat na místo se budou v příštím týdnu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Skříněk bude celkem 60 kusů a na výběr bude ze dvou velikostí. Menší na cennosti a větší na boty, in-line brusle a objemnější věci. Součástí realizace jsou také tři lavičky pro pohodlnější přezouvání. Skříňky budou opatřeny mincovním zámkem na principu desetikorunové zálohy. Tyto úložné prostory jsou prvotně určeny k uschování bot či bruslí při návštěvě in-line dráhy. Své využití si ale jistě najdou i pro běžného uživatele areálu. Lze je využít jako odkládací prostor na ručníky, deky nebo cennosti.
Výrazného omlazení se dočká v letošním roce také letní kino, přesněji sezení v letním kině. „Ještě před zahájením letní, tedy promítací sezony, budou v letním kině kompletně všechny původní lavice nahrazeny novými. Výměna sezení probíhá z důvodu nevyhovujícího stavu stávajících laviček. Kapacita areálu se nijak výrazně nezmění,“ dodává Slaba.
Areál Nový rybník bude mít nově také svou vlastní saunu. Sauna se bude nacházet v budově půjčovny sportovního vybavení a její realizace a uvedení do provozu je v plánu na podzim letošního roku. Okamžitá kapacita sauny je počítána pro 6 – 8 osob, rezervace budou probíhat přes rezervační systém, případně po telefonu. „Sauna na Nováku se nám jeví přínosná hned z několika důvodů. Jednak z hlediska rozšíření nabízených služeb v areálu, dále je to možnost celoročního využití stávající budovy plavčíkárny a také možnost návštěvy jiné sauny, než té na plaveckém bazénu, která je zejména v zimním období často plně obsazena. Navíc v době její rekonstrukce, v rámci plánované celkové rekonstrukce Aquaparku, budou mít návštěvníci možnost navštěvovat alespoň tuto menší saunu v areálu Nový rybník,“ říká Slaba.
Všechny tyto projekty vznikají v rámci fáze udržitelného rozvoje areálu Nový rybník, nastaveného na přelomu let 2019/ 2020.
V plánu pro letošní rok byla také realizace parkourového hřiště. Tato investice však byla posunuta na příští rok. „Ohledně vybudování parkourového hřiště v areálu Nového rybníka se vedly dlouhé debaty jak se zástupci města, tak také s veřejností prostřednictvím veřejné besedy. Proběhla anketa na facebooku a dotazníkové šetření. Přestože hlasy pro a proti byly velmi vyrovnané, bylo nakonec rozhodnuto, že parkourové hřiště bude. Jeho realizace je však díky současné covidové situaci posunuta na rok 2022,“ říká Slaba.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Miroslava Poláková
autor: Jakub Pečenka
Další články
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno!
Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani …
LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady!
Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V …
SPORT




