25. 8. svátek má Radim

Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

23. května 2019   (17:22)
Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy.


Podstatný krok k prodeji teplárny byl uskutečněn. Zastupitelé v pondělí odsouhlasili prodej části, která patřila městu Příbram za přibližně 37 milionů korun. Získá ji společnost Mincom CZ, která plánuje příbramskou teplárnu zmodernizovat a upravit na spalování štěpky. Ta by měla být použita jako hlavní zdroj již o nadcházející topné sezóně.

Samotná rekonstrukce by měla stát více než 140 milionů korun a měla by probíhat v následujících měsících, kdy je spotřeba tepla nejmenší. Odběratelů by se neměla tato změna nijak dotknout. Pro provoz teplárny v zimních měsících je totiž dostatečný provoz dvou ze tří kotlů, nyní na jaře a v létě pak stačí kotel jeden. Zbývající dva tedy mohou být upravovány a v případě potřeby bude v záloze připraven elektrokotel.

Elektrárna by měla mít výkon 16MW a ročně by měla spotřebovat 130 tisíc tun štěpky, která už je zasmluvněna u tří dodavatelů. Štěpka se bude dostávat do teplárny z části kamionovou dopravou skrz průmyslovou zónu a necelá polovina pak po železnici. Teplárna bude mít zásoby zhruba na měsíc a půl provozu, další zásoby budou povinni držet dodavatelé.

Dobrou zprávou je příslib zástupce společnosti Mincom CZ Milana Nebuchly, který uvedl, že cena za teplo by se měla po úpravě teplárny snížit. „Počítáme se snížením ceny tepla z toho důvodu, že nebudeme do ceny počítat emisní povolenky, jako je to v dnešní době. Díky ekologizaci zdroje již nebudou potřeba,“ uvedl během jednání zastupitelstva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz