25. 6. svátek má Ivan

Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

23. května 2019   (17:22)
Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy.


Podstatný krok k prodeji teplárny byl uskutečněn. Zastupitelé v pondělí odsouhlasili prodej části, která patřila městu Příbram za přibližně 37 milionů korun. Získá ji společnost Mincom CZ, která plánuje příbramskou teplárnu zmodernizovat a upravit na spalování štěpky. Ta by měla být použita jako hlavní zdroj již o nadcházející topné sezóně.

Samotná rekonstrukce by měla stát více než 140 milionů korun a měla by probíhat v následujících měsících, kdy je spotřeba tepla nejmenší. Odběratelů by se neměla tato změna nijak dotknout. Pro provoz teplárny v zimních měsících je totiž dostatečný provoz dvou ze tří kotlů, nyní na jaře a v létě pak stačí kotel jeden. Zbývající dva tedy mohou být upravovány a v případě potřeby bude v záloze připraven elektrokotel.

Elektrárna by měla mít výkon 16MW a ročně by měla spotřebovat 130 tisíc tun štěpky, která už je zasmluvněna u tří dodavatelů. Štěpka se bude dostávat do teplárny z části kamionovou dopravou skrz průmyslovou zónu a necelá polovina pak po železnici. Teplárna bude mít zásoby zhruba na měsíc a půl provozu, další zásoby budou povinni držet dodavatelé.

Dobrou zprávou je příslib zástupce společnosti Mincom CZ Milana Nebuchly, který uvedl, že cena za teplo by se měla po úpravě teplárny snížit. „Počítáme se snížením ceny tepla z toho důvodu, že nebudeme do ceny počítat emisní povolenky, jako je to v dnešní době. Díky ekologizaci zdroje již nebudou potřeba,“ uvedl během jednání zastupitelstva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz