17. 1. svátek má Drahoslav
Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

23. května 2019   (17:22)
Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla

Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy.


Podstatný krok k prodeji teplárny byl uskutečněn. Zastupitelé v pondělí odsouhlasili prodej části, která patřila městu Příbram za přibližně 37 milionů korun. Získá ji společnost Mincom CZ, která plánuje příbramskou teplárnu zmodernizovat a upravit na spalování štěpky. Ta by měla být použita jako hlavní zdroj již o nadcházející topné sezóně.

Samotná rekonstrukce by měla stát více než 140 milionů korun a měla by probíhat v následujících měsících, kdy je spotřeba tepla nejmenší. Odběratelů by se neměla tato změna nijak dotknout. Pro provoz teplárny v zimních měsících je totiž dostatečný provoz dvou ze tří kotlů, nyní na jaře a v létě pak stačí kotel jeden. Zbývající dva tedy mohou být upravovány a v případě potřeby bude v záloze připraven elektrokotel.

Elektrárna by měla mít výkon 16MW a ročně by měla spotřebovat 130 tisíc tun štěpky, která už je zasmluvněna u tří dodavatelů. Štěpka se bude dostávat do teplárny z části kamionovou dopravou skrz průmyslovou zónu a necelá polovina pak po železnici. Teplárna bude mít zásoby zhruba na měsíc a půl provozu, další zásoby budou povinni držet dodavatelé.

Dobrou zprávou je příslib zástupce společnosti Mincom CZ Milana Nebuchly, který uvedl, že cena za teplo by se měla po úpravě teplárny snížit. „Počítáme se snížením ceny tepla z toho důvodu, že nebudeme do ceny počítat emisní povolenky, jako je to v dnešní době. Díky ekologizaci zdroje již nebudou potřeba,“ uvedl během jednání zastupitelstva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (14:03) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) Nepřehlédněte Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo 13. - 14. ledna 16. ledna 2020   (11:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz