24. 8. svátek má Bartoloměj

Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

29. července 2019   (11:36)
Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

Už jen pár dní mají dobříšští na to, aby zaslali svůj návrh do participativního rozpočtu. Návrhy lze podat pouze do konce července 2019


Veřejná pítka, altány, lavičky, pěší stezka kolem Papeže, venkovní posilovna, odpadkové koše na tříděný odpad, revitalizace Prokopovy zahrady, cyklopruhy v centru města. To je výčet z 18 projektů, které byly doposud navrženy do participativního rozpočtu města Dobříš. K dispozici je 100.000 korun a vítězný návrh bude realizován do konce roku 2019. Projekty je možné zasílat do konce července. Z celkových 18 zaslaných návrhů byly čtyři zamítnuty z důvodu nesplnění daných podmínek.
 
Mezi navrhovanými projekty je i vybudování kruhového objezdu u Lidlu.
„Křižovatka ulice Pražská a U Pivovaru je zcela nevyhovující a nebezpečná. V tomto místě je dostatečný prostor pro vybudování kruhového objezdu a zde by se měl vybudovat. Zároveň ten zpackaný kruhový objezd v ulici Plk. Petroviče a Part. Svobody by měl být předělán na průjezdný typ. Měli bychom vzít v úvahu, že funkce kruhového objezdu je dopravu umožnit a ne znemožnit,“ uvádí navrhovatel v popisu projektu.

Jeden z občanů navrhuje zaplatit údržbáře, který by měl na starosti opravy drobných závad na území města.
„Ve městě chybí údržba a opravy drobných závad. Stačí se jen kolem sebe pozorně rozhlédnout a uvidíte to sami. Já například vidím uvolněné a často i vytrhané dlažební kostky, křivé orientační sloupky kolem chodníku, bující plevel na okraji chodníku, poškozený nátěr zábradlí, odlepenou kamennou dlažbu spojovacího chodníku na náměstí, poškozené kůly kolem stromků, chybějící laťku u lavičky na náměstí. Zadávat tyto drobné práce firmám by bylo velmi drahé a navíc pro firmy nezajímavé, protože se jedná o práce malého rozsahu a z různých oborů. Navrhuji použít těch 100 000 korun a zaplatit údržbáře, například  šikovného důchodce, který třeba dvakrát týdně s vozíkem s nářadím projde centrum města a opraví to. Výsledek jeho práce bude vidět a poslouží všem,“ stojí v popisu návrhu.

Navrženo je i vyznačení cyklopruhů v centru Dobříše.
„Cyklopruhy v centru města by umožnily občanům se bezpečněji pohybovat po městě na kolech.Cílem by bylo  snížení počtu aut a mělo by to i pozitivní ekologický dopad. Spousta nákupů či zařizování se dá provést na kole. Když budou vyznačené cesty pro kola ve městě, lidé to budou využívat. Výhodné by to bylo i pro rodiče, kteří denně vozí děti do škol z okrajových částí města. Mohli by v určitém věku již děti poslat samotné do škol na kolech. Nyní to není bezpečné. Chtělo by to vyzkoušet např. na trasách z Větrníku, Vlašky a po Pražské ulici do centra či ke školám,“ uvádí navrhovatel.
 
Podání návrhů bude ukončeno 31. července. Samotné hlasování bude ostartováno 15. srpna a potrvá až do 13. září 2019. Před samotným ukončením proběhne ještě veřejná prezentace návrhů společně s diskuzí. Osobní prezentace návrhu na jednom z veřejných setkání  je podmínkou pro postoupení návrhu do další fáze. Veřejné projednání se uskuteční 10. září od 18 hodin v dobříšském Kulturním domě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz