18. 1. svátek má Vladislav
Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

29. července 2019   (11:36)
Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

Už jen pár dní mají dobříšští na to, aby zaslali svůj návrh do participativního rozpočtu. Návrhy lze podat pouze do konce července 2019


Veřejná pítka, altány, lavičky, pěší stezka kolem Papeže, venkovní posilovna, odpadkové koše na tříděný odpad, revitalizace Prokopovy zahrady, cyklopruhy v centru města. To je výčet z 18 projektů, které byly doposud navrženy do participativního rozpočtu města Dobříš. K dispozici je 100.000 korun a vítězný návrh bude realizován do konce roku 2019. Projekty je možné zasílat do konce července. Z celkových 18 zaslaných návrhů byly čtyři zamítnuty z důvodu nesplnění daných podmínek.
 
Mezi navrhovanými projekty je i vybudování kruhového objezdu u Lidlu.
„Křižovatka ulice Pražská a U Pivovaru je zcela nevyhovující a nebezpečná. V tomto místě je dostatečný prostor pro vybudování kruhového objezdu a zde by se měl vybudovat. Zároveň ten zpackaný kruhový objezd v ulici Plk. Petroviče a Part. Svobody by měl být předělán na průjezdný typ. Měli bychom vzít v úvahu, že funkce kruhového objezdu je dopravu umožnit a ne znemožnit,“ uvádí navrhovatel v popisu projektu.

Jeden z občanů navrhuje zaplatit údržbáře, který by měl na starosti opravy drobných závad na území města.
„Ve městě chybí údržba a opravy drobných závad. Stačí se jen kolem sebe pozorně rozhlédnout a uvidíte to sami. Já například vidím uvolněné a často i vytrhané dlažební kostky, křivé orientační sloupky kolem chodníku, bující plevel na okraji chodníku, poškozený nátěr zábradlí, odlepenou kamennou dlažbu spojovacího chodníku na náměstí, poškozené kůly kolem stromků, chybějící laťku u lavičky na náměstí. Zadávat tyto drobné práce firmám by bylo velmi drahé a navíc pro firmy nezajímavé, protože se jedná o práce malého rozsahu a z různých oborů. Navrhuji použít těch 100 000 korun a zaplatit údržbáře, například  šikovného důchodce, který třeba dvakrát týdně s vozíkem s nářadím projde centrum města a opraví to. Výsledek jeho práce bude vidět a poslouží všem,“ stojí v popisu návrhu.

Navrženo je i vyznačení cyklopruhů v centru Dobříše.
„Cyklopruhy v centru města by umožnily občanům se bezpečněji pohybovat po městě na kolech.Cílem by bylo  snížení počtu aut a mělo by to i pozitivní ekologický dopad. Spousta nákupů či zařizování se dá provést na kole. Když budou vyznačené cesty pro kola ve městě, lidé to budou využívat. Výhodné by to bylo i pro rodiče, kteří denně vozí děti do škol z okrajových částí města. Mohli by v určitém věku již děti poslat samotné do škol na kolech. Nyní to není bezpečné. Chtělo by to vyzkoušet např. na trasách z Větrníku, Vlašky a po Pražské ulici do centra či ke školám,“ uvádí navrhovatel.
 
Podání návrhů bude ukončeno 31. července. Samotné hlasování bude ostartováno 15. srpna a potrvá až do 13. září 2019. Před samotným ukončením proběhne ještě veřejná prezentace návrhů společně s diskuzí. Osobní prezentace návrhu na jednom z veřejných setkání  je podmínkou pro postoupení návrhu do další fáze. Veřejné projednání se uskuteční 10. září od 18 hodin v dobříšském Kulturním domě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz