14. 10. svátek má Agáta

Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

29. července 2019   (11:36)
Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

Už jen pár dní mají dobříšští na to, aby zaslali svůj návrh do participativního rozpočtu. Návrhy lze podat pouze do konce července 2019


Veřejná pítka, altány, lavičky, pěší stezka kolem Papeže, venkovní posilovna, odpadkové koše na tříděný odpad, revitalizace Prokopovy zahrady, cyklopruhy v centru města. To je výčet z 18 projektů, které byly doposud navrženy do participativního rozpočtu města Dobříš. K dispozici je 100.000 korun a vítězný návrh bude realizován do konce roku 2019. Projekty je možné zasílat do konce července. Z celkových 18 zaslaných návrhů byly čtyři zamítnuty z důvodu nesplnění daných podmínek.
 
Mezi navrhovanými projekty je i vybudování kruhového objezdu u Lidlu.
„Křižovatka ulice Pražská a U Pivovaru je zcela nevyhovující a nebezpečná. V tomto místě je dostatečný prostor pro vybudování kruhového objezdu a zde by se měl vybudovat. Zároveň ten zpackaný kruhový objezd v ulici Plk. Petroviče a Part. Svobody by měl být předělán na průjezdný typ. Měli bychom vzít v úvahu, že funkce kruhového objezdu je dopravu umožnit a ne znemožnit,“ uvádí navrhovatel v popisu projektu.

Jeden z občanů navrhuje zaplatit údržbáře, který by měl na starosti opravy drobných závad na území města.
„Ve městě chybí údržba a opravy drobných závad. Stačí se jen kolem sebe pozorně rozhlédnout a uvidíte to sami. Já například vidím uvolněné a často i vytrhané dlažební kostky, křivé orientační sloupky kolem chodníku, bující plevel na okraji chodníku, poškozený nátěr zábradlí, odlepenou kamennou dlažbu spojovacího chodníku na náměstí, poškozené kůly kolem stromků, chybějící laťku u lavičky na náměstí. Zadávat tyto drobné práce firmám by bylo velmi drahé a navíc pro firmy nezajímavé, protože se jedná o práce malého rozsahu a z různých oborů. Navrhuji použít těch 100 000 korun a zaplatit údržbáře, například  šikovného důchodce, který třeba dvakrát týdně s vozíkem s nářadím projde centrum města a opraví to. Výsledek jeho práce bude vidět a poslouží všem,“ stojí v popisu návrhu.

Navrženo je i vyznačení cyklopruhů v centru Dobříše.
„Cyklopruhy v centru města by umožnily občanům se bezpečněji pohybovat po městě na kolech.Cílem by bylo  snížení počtu aut a mělo by to i pozitivní ekologický dopad. Spousta nákupů či zařizování se dá provést na kole. Když budou vyznačené cesty pro kola ve městě, lidé to budou využívat. Výhodné by to bylo i pro rodiče, kteří denně vozí děti do škol z okrajových částí města. Mohli by v určitém věku již děti poslat samotné do škol na kolech. Nyní to není bezpečné. Chtělo by to vyzkoušet např. na trasách z Větrníku, Vlašky a po Pražské ulici do centra či ke školám,“ uvádí navrhovatel.
 
Podání návrhů bude ukončeno 31. července. Samotné hlasování bude ostartováno 15. srpna a potrvá až do 13. září 2019. Před samotným ukončením proběhne ještě veřejná prezentace návrhů společně s diskuzí. Osobní prezentace návrhu na jednom z veřejných setkání  je podmínkou pro postoupení návrhu do další fáze. Veřejné projednání se uskuteční 10. září od 18 hodin v dobříšském Kulturním domě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz