15. 8. svátek má Hana

Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

29. července 2019   (11:36)
Nový kruhový objezd na Dobříši? Rozhodněte sami

Už jen pár dní mají dobříšští na to, aby zaslali svůj návrh do participativního rozpočtu. Návrhy lze podat pouze do konce července 2019Veřejná pítka, altány, lavičky, pěší stezka kolem Papeže, venkovní posilovna, odpadkové koše na tříděný odpad, revitalizace Prokopovy zahrady, cyklopruhy v centru města. To je výčet z 18 projektů, které byly doposud navrženy do participativního rozpočtu města Dobříš. K dispozici je 100.000 korun a vítězný návrh bude realizován do konce roku 2019. Projekty je možné zasílat do konce července. Z celkových 18 zaslaných návrhů byly čtyři zamítnuty z důvodu nesplnění daných podmínek.
 
Mezi navrhovanými projekty je i vybudování kruhového objezdu u Lidlu.
„Křižovatka ulice Pražská a U Pivovaru je zcela nevyhovující a nebezpečná. V tomto místě je dostatečný prostor pro vybudování kruhového objezdu a zde by se měl vybudovat. Zároveň ten zpackaný kruhový objezd v ulici Plk. Petroviče a Part. Svobody by měl být předělán na průjezdný typ. Měli bychom vzít v úvahu, že funkce kruhového objezdu je dopravu umožnit a ne znemožnit,“ uvádí navrhovatel v popisu projektu.

Jeden z občanů navrhuje zaplatit údržbáře, který by měl na starosti opravy drobných závad na území města.
„Ve městě chybí údržba a opravy drobných závad. Stačí se jen kolem sebe pozorně rozhlédnout a uvidíte to sami. Já například vidím uvolněné a často i vytrhané dlažební kostky, křivé orientační sloupky kolem chodníku, bující plevel na okraji chodníku, poškozený nátěr zábradlí, odlepenou kamennou dlažbu spojovacího chodníku na náměstí, poškozené kůly kolem stromků, chybějící laťku u lavičky na náměstí. Zadávat tyto drobné práce firmám by bylo velmi drahé a navíc pro firmy nezajímavé, protože se jedná o práce malého rozsahu a z různých oborů. Navrhuji použít těch 100 000 korun a zaplatit údržbáře, například  šikovného důchodce, který třeba dvakrát týdně s vozíkem s nářadím projde centrum města a opraví to. Výsledek jeho práce bude vidět a poslouží všem,“ stojí v popisu návrhu.

Navrženo je i vyznačení cyklopruhů v centru Dobříše.
„Cyklopruhy v centru města by umožnily občanům se bezpečněji pohybovat po městě na kolech.Cílem by bylo  snížení počtu aut a mělo by to i pozitivní ekologický dopad. Spousta nákupů či zařizování se dá provést na kole. Když budou vyznačené cesty pro kola ve městě, lidé to budou využívat. Výhodné by to bylo i pro rodiče, kteří denně vozí děti do škol z okrajových částí města. Mohli by v určitém věku již děti poslat samotné do škol na kolech. Nyní to není bezpečné. Chtělo by to vyzkoušet např. na trasách z Větrníku, Vlašky a po Pražské ulici do centra či ke školám,“ uvádí navrhovatel.
 
Podání návrhů bude ukončeno 31. července. Samotné hlasování bude ostartováno 15. srpna a potrvá až do 13. září 2019. Před samotným ukončením proběhne ještě veřejná prezentace návrhů společně s diskuzí. Osobní prezentace návrhu na jednom z veřejných setkání  je podmínkou pro postoupení návrhu do další fáze. Veřejné projednání se uskuteční 10. září od 18 hodin v dobříšském Kulturním domě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23) Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Školy by měly od 1. září podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha fungovat "jak nejnormálněji to půjde", opakovat už se nemá jarní scénář, kdy ze dne na den byly školy uzavřeny. 14. srpna 2020   (10:37) Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Závod přinese dopravní omezení. 14. srpna 2020   (08:54) Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Na mnoha místech v českých diecézích se o víkendu uskuteční mariánské slavnosti. Věřící slaví nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejvýznamnějších mariánských svátků. Velké slavnosti se konají také na Svaté Hoře. 13. srpna 2020   (19:06)
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz