6. 8. svátek má Oldřiška
Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

23. srpna 2019   (06:08)
Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníceV Novém rybníce byl zaznamenán vyšší obsah sinic. Tato informace zřejmě nikoho nepřekvapí, problém se sinicemi mívá Novák každoročně. Město již delší dobu hledá způsob, jakým kvalitu vody zlepšit. Dne 14. srpna proběhlo na příbramské radnici jednání, kterého se kromě hydrobiologa, zástupců z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a dalších zainteresovaných osob zúčastnili i rybáři. A výsledkem je již konkrétní plán.
 
V říjnu bude Nový rybník kompletně vypuštěn
Podle rybářů je v Nováku přílišné množství ryb všeho druhu a věku. To čistotě vody nepřidá. Ke zlepšení kvality vody je v první řadě potřeba množství ryb zregulovat. Z tohoto důvodu byl naplánován výlov rybníka. Uskuteční se v říjnu a Novák při něm bude kompletně vypuštěn. Na jaře sem pak budou nasazeny ryby, které vodu čistí. Přibyde i několik dravců, kteří zajistí rovnováhu tak, aby k přemnožení ryb již v budoucnu nedocházelo.
 
„Výlovy nyní chceme dělat každé dva roky,“ uvedl pro pribram.cz  místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA.
 
Ke zkvalitnění vody přispějí čistící rostliny
Dalším opatřením, které by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce, je vysazení čistících rostlin.
 
„Na zhruba jedné desetině plochy rybníka, u jednoho z kalníků, budou vysazeny rostliny, které budou kumulovat nečistoty proudící z Fialova rybníka,“ sdělil Martin Buršík.
 
Aby sinice ve vodě neměly živnou půdu, je dále potřeba zvýšit její průtok. Podle slov místostarosty existuje několik možností, jak průtok vody zvýšit. Konkrétní řešení nám však zatím neprozradil, je totiž teprve v jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz