16. 9. svátek má Ludmila

Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

23. srpna 2019   (06:08)
Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce


V Novém rybníce byl zaznamenán vyšší obsah sinic. Tato informace zřejmě nikoho nepřekvapí, problém se sinicemi mívá Novák každoročně. Město již delší dobu hledá způsob, jakým kvalitu vody zlepšit. Dne 14. srpna proběhlo na příbramské radnici jednání, kterého se kromě hydrobiologa, zástupců z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a dalších zainteresovaných osob zúčastnili i rybáři. A výsledkem je již konkrétní plán.
 
V říjnu bude Nový rybník kompletně vypuštěn
Podle rybářů je v Nováku přílišné množství ryb všeho druhu a věku. To čistotě vody nepřidá. Ke zlepšení kvality vody je v první řadě potřeba množství ryb zregulovat. Z tohoto důvodu byl naplánován výlov rybníka. Uskuteční se v říjnu a Novák při něm bude kompletně vypuštěn. Na jaře sem pak budou nasazeny ryby, které vodu čistí. Přibyde i několik dravců, kteří zajistí rovnováhu tak, aby k přemnožení ryb již v budoucnu nedocházelo.
 
„Výlovy nyní chceme dělat každé dva roky,“ uvedl pro pribram.cz  místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA.
 
Ke zkvalitnění vody přispějí čistící rostliny
Dalším opatřením, které by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce, je vysazení čistících rostlin.
 
„Na zhruba jedné desetině plochy rybníka, u jednoho z kalníků, budou vysazeny rostliny, které budou kumulovat nečistoty proudící z Fialova rybníka,“ sdělil Martin Buršík.
 
Aby sinice ve vodě neměly živnou půdu, je dále potřeba zvýšit její průtok. Podle slov místostarosty existuje několik možností, jak průtok vody zvýšit. Konkrétní řešení nám však zatím neprozradil, je totiž teprve v jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz