22. 11. svátek má Cecílie

Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

23. srpna 2019   (06:08)
Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá

Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce


V Novém rybníce byl zaznamenán vyšší obsah sinic. Tato informace zřejmě nikoho nepřekvapí, problém se sinicemi mívá Novák každoročně. Město již delší dobu hledá způsob, jakým kvalitu vody zlepšit. Dne 14. srpna proběhlo na příbramské radnici jednání, kterého se kromě hydrobiologa, zástupců z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a dalších zainteresovaných osob zúčastnili i rybáři. A výsledkem je již konkrétní plán.
 
V říjnu bude Nový rybník kompletně vypuštěn
Podle rybářů je v Nováku přílišné množství ryb všeho druhu a věku. To čistotě vody nepřidá. Ke zlepšení kvality vody je v první řadě potřeba množství ryb zregulovat. Z tohoto důvodu byl naplánován výlov rybníka. Uskuteční se v říjnu a Novák při něm bude kompletně vypuštěn. Na jaře sem pak budou nasazeny ryby, které vodu čistí. Přibyde i několik dravců, kteří zajistí rovnováhu tak, aby k přemnožení ryb již v budoucnu nedocházelo.
 
„Výlovy nyní chceme dělat každé dva roky,“ uvedl pro pribram.cz  místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA.
 
Ke zkvalitnění vody přispějí čistící rostliny
Dalším opatřením, které by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce, je vysazení čistících rostlin.
 
„Na zhruba jedné desetině plochy rybníka, u jednoho z kalníků, budou vysazeny rostliny, které budou kumulovat nečistoty proudící z Fialova rybníka,“ sdělil Martin Buršík.
 
Aby sinice ve vodě neměly živnou půdu, je dále potřeba zvýšit její průtok. Podle slov místostarosty existuje několik možností, jak průtok vody zvýšit. Konkrétní řešení nám však zatím neprozradil, je totiž teprve v jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé Kaňky 22. listopadu 2019   (15:54) Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Do konce trestu zbývají Lukášovi dva roky, po propuštění chce změnit svůj dosavadní život. 22. listopadu 2019   (13:32) Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby „Nabídka, která v roce 1998 přišla, byla pro mě hozená rukavice a myslím, že ve spolupráci s kolegy se nám podařilo ji zvednout,“ říká k úspěšnému dokončování skanzenu jeho vedoucí PhDr. Lubomír Procházka, CSc. 22. listopadu 2019   (10:38) Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Tajná policie pořizovala snímky či filmové záběry účastníků bohoslužeb, kteří poté byli na pracovišti či jinak „kontaktováni“ a postiženi. 22. listopadu 2019   (08:33) Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Ručně psané zprávy se stanou zajímavým čtením pro soupeře, které bude česká posádka na dakarské trati nechávat za sebou 22. listopadu 2019   (06:04) Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá K události došlo 8. září v odpoledních hodinách. 21. listopadu 2019   (17:42) Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Přichází pro mnohé nejkrásnější doba roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka. 21. listopadu 2019   (15:20) Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Každý člověk by měl dnes na ulici pozdravit minimálně deset neznámých lidí 21. listopadu 2019   (14:37) Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Město Příbram se do kampaně nezapojilo. V souvislosti s nastupující zimou však Centrum sociálních a zdravotních služeb vyhlásilo sbírku nepotřebného teplého oblečení pro osoby bez přístřeší 21. listopadu 2019   (12:33) Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Příbramští policisté stíhají pětačtyřicetiletého muže kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku. 21. listopadu 2019   (09:24)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz