17. 10. svátek má Hedvika
Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům

31. srpna 2021   (10:42)
Dalších 5 fotografií v galeriiNová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Celá akce stála necelých 10 milionů korun a nemocnice ji financovala ze svého.


Příbramská nemocnice opravila oddělení neurologie. Zdravotníci i pacienti budou mít podle nemocnice větší komfort. Původní oddělení mělo nevyhovující sprchové kouty se špatným přístupem nebo samostatné WC bez umyvadel. Nově je také například možné, připojit všechny pacienty na kyslík a monitorovací techniku. Práce trvaly čtyři měsíce. Náklady včetně vybavení činily deset milionů korun, řekl  mluvčí nemocnice Martin Janota.

"Pro personál i pacienty se jedná o obrovský posun v komfortu. Neurologie byla ještě před několika měsíci covidová jednotka a bylo pro nás velmi těžké, rozhodnout se pro uzavření a rekonstrukci," uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Na moderně vybaveném lůžkovém oddělení je 11 pokojů, z nichž dva mohou fungovat jako nadstandardní. Celková kapacita je 20 lůžek. Zlepšilo se hlavně zázemí pro pacienty. Díky dispozičním úpravám má oddělení nově také vyšetřovnu sono, denní místnost propojenou se sesternou nebo plnohodnotnou čisticí místnost. Komfort na oddělení zvyšuje i nová vzduchotechnická jednotka.
Na moderně vybaveném lůžkovém oddělení je 11 …
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Fotogalerie

Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům () Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům (1) Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům (2) Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům (3) Nová neurologie příbramské nemocnice nabídne komfort hned dvaceti pacientům (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz