vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Noc kostelů: Národní divadlo, Bacha Baby i procházka za zázraky

9. června 2020   (06:28)
Noc kostelů: Národní divadlo, Bacha Baby i procházka za zázraky

Do každoročního zpřístupnění kostelů se během pátečního večera 12. června zapojí čtyři příbramské duchovní stánky. Kromě areálu Svaté Hory a kostela sv. Jakuba se veřejnosti otevře sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra a kostel sv. Vojtěcha. Mezi jednotlivými místy mohou návštěvníci přejíždět díky bezplatné lince MHD.


Březohorský sbor Mistra Jakoubka za Stříbra je možné navštívit již od 16.00, kdy je pro děti připraven program na zahradě i uvnitř. Po přivítání farářkou Janou Skořepovou začne v 18.15 komentovaná prohlídka sboru včetně rozhledny. Koncertem se představí Komorní pěvecký sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra a vokalisté z Bacha Baby. Proběhne vernisáž fotografií Petra Čížka a tematické přednášky např. ke stému výročí vzniku Církve československé husitské. Večer zakončí společný zpěv a modlitby.

V kostele sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise zahájí program v 18.00 mše svatá. Od půl osmé si mohou zájemci prohlédnout kůr a poté vyslechnout výklad ke 130 letům historie kostela. Na meditativní pásmo hudby a slova naváže varhanní chvilka, modlitba za město a závěrečné požehnání.
V kostele sv. Jakuba Staršího na náměstí T. G. Masaryka se úderem šesté večerní rozezní kostelní zvony. Kostel bude otevřen k individuálním prohlídkám a návštěvníci dostanou k dispozici průvodce v tištěné podobě. Od 21.30 jsou lidé zváni k modlitbě za svitu svíček se zpěvy s Taizé a k modlitbě za město.
Bohatý program až téměř do jedenácté večerní připravila Svatá Hora. Lidé se pět minut po půl sedmé vydají se svíčkami v rukou po svatohorských schodech. Pražskou a Březnickou bránou mohou vejít do areálu, kde je v Korunovační kapli čeká slavnostní přivítání. Během večera bude zpřístupněna stálá výstava "Diplomacie a Suverénní řád maltézských rytířů", zazní Mariánské nešpory s gregoriánskými zpěvy, pásmo varhanní hudby se čtením z Bible nebo koncert Collegia musicum členů souboru Opery Národního divadla v Praze. V ambitech se uskuteční Procházka za zázraky Panny Marie Svatohorské. Zvoněním, kterým Noc kostelů začíná, se bude také loučit.
 
Pro pohodlí návštěvníků bude během akce sloužit kyvadlová bezplatná linka MHD mezi Svatou Horou, náměstím T. G. Masaryka a Březovými Horami.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Svatá Hora

autor: Magdalena Rezková

Další články

Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR
Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz