24. 8. svátek má Bartoloměj

Nezletilá oslavila čarodějnice po svém. Nereagující, leč občasně zvracející skončila v nemocnici

1. května 2019   (16:43)
Nezletilá oslavila čarodějnice po svém. Nereagující, leč občasně zvracející skončila v nemocnici

Čarodějnice očima záchranářů


Noc pálení čarodějnic se každý rok pro záchranáře nese ve znamení zvýšeného počtu výjezdů, a to především k intoxikovaným osobám nebo těm, kteří na vlastní kůži zakusili sílu filipojakubského ohně.

Posádky při náročné směně zažily i alkoholem posilněné jedince s agresivním jednáním, kteří neváhali záchranáře při ošetření a následném transportu nevybíravě verbálně napadat. Ti „rozdováděnější“ i přes svá zranění a nejistý zdravotní stav se bránili spolupracovat a záchranáři jen díky svým schopnostem a znalosti komunikace a práce s opilými byli schopni situaci uklidnit, aby nedošlo k nějakému hrubšímu napadení, než jsou obvyklá strkání a vyhrožování.

Jen pár minut po dvacáté hodině si muž na Příbramsku způsobil pádem tržnou ránu ve vlasové části hlavy, po které byl transportován do nemocnice.

Před půlnocí vyjeli záchranáři k mladíkovi, který dle svědků vypil lahev tvrdého alkoholu tzv. na ex. Kamarádi se ho snažili dopravit domů, kde upadl na hlavu. Mladý muž se nacházel v bezvědomí, ale naštěstí dýchal a nezvracel. Svědci se snažili zastavit krvácení ze zhruba 10 centimetrové rány na hlavě. Záchranáři se zasahující lékařskou pacienta ošetřili a připravili ho k transportu. Poté byl předán kolegům v příbramské nemocnici.

Po půlnoci spěchali záchranáři na pomoc dívce školního věku, která svou opilost dotáhla takřka až do bezvědomí. Pomočenou, nereagující, leč občasně zvracející dívku záchranáři zajistili a transportovali do motolské nemocnice.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Petra Effenbergerová
mluvčí záchranky

autor: topDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz