19. 4. svátek má Rostislav

Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu klesla na čtyři procenta

16. dubna 2017   (16:48)
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu klesla na čtyři procenta
foto: pribram.cz

Příbram má druhou nejvyšší nezaměstnanost v kraji.


Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu klesla o 0,3 procentního bodu na čtyři procenta. Úřady práce evidovaly v kraji 36.274 uchazečů o zaměstnání, o 2536 méně než v únoru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR (ÚP ČR).

Na snížení nezaměstnanosti se podíleli především uchazeči odcházející z evidence kvůli zahájení jarních sezonních prací. Podle předpokladů má nezaměstnanost dál klesat. „Živnostníci se dočkali vhodných klimatických podmínek k výkonu své práce (pracovníci v lesích, kamenolomech, pokrývači, zedníci a podobně), a tak do konce měsíce duben 2017 se dá předpokládat jejich odhlášení z evidence ÚP ČR,“ uvedli analytici.

V rámci České republiky má Středočeský kraj se čtyřmi procenty šestou nejnižší nezaměstnanost mezi kraji. Nejvíce volných pozic chtějí obsadit zaměstnavatelé v Praze (26.431), ve Středočeském (19.098) a v Jihomoravském (13.359) kraji. Na jedno volné místo ve středních Čechách připadají dva uchazeči.

Ve srovnání s loňským březnem bylo letos v regionu evidenci nezaměstnaných o 10.143 uchazečů méně, celkový meziroční pokles činí 1,2 procenta. Nejnižší nezaměstnanost je v okresech Praha-východ (1,7 procenta), Mladá Boleslav a Praha-západ (shodně 2,5 procenta) a Benešov (2,6 procenta). Naopak nejvíce nezaměstnaných je v okresech Kladno (5,9 procenta), Příbram (5,5 procenta) a Kolín (5,2 procenta).

V březnu se přišlo na pracovní úřad v kraji nově registrovat 4566, tedy o 145 více než v únoru. Vyřazeno z evidence bylo 7102 uchazečů, tedy o 1821 více než v minulém měsíci.

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v březnu ve středních Čechách 34.387.

Vývoj nezaměstnanosti ve Středočeském kraji:


Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu …
foto: pribram.cz

*celkový počet nezaměstnaných, v závorce je počet dosažitelných uchazečů ve věku 15 až 64 let, kteří mohli bezprostředně nastoupit do zaměstnání.

Zdroj: Úřad práce ČR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe kš








Další články

NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz