Nezaměstnanost ve Středočeském kraji stoupla v červenci na 3,2 %, rekvalifikační kurzy jsou tahákem i v létě
9. srpna 2024 (12:30)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
K 31. 7. 2024 evidoval Úřad práce ve Středočeském kraji celkem 31 846 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 1 351 vyšší než na konci předchozího měsíce. Úřadu práce se v červenci podařilo zprostředkovat zaměstnání pro celkem 2 349 uchazečů. Zájem o rekvalifikace a kurzy pokračuje a ty tak pomáhají i v letních měsících.
„Tak jako zpomalený tep průmyslové výroby zůstává v klidném vyrovnaném prázdninovém tempu, tak i nezaměstnanost ve Středočeském kraji v prvním prázdninovém měsíci zůstala meziročně na stejné hodnotě, když se meziměsíčně dle očekávání zvýšila na hodnotu 3,2 %,“ říká Martina Beránková, ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Příbrami. V okrese Příbram bylo ke konci července evidováno 3 240 nezaměstnaných. Volných pracovních míst bylo přitom ke stejnému datu v nabídce 2 960, což značí nesoulad mezi poptávkou a nabídkou na zdejším trhu práce.
„Nejen pro 1 360 v kraji evidovaných absolventů a mladistvých, ale i pro studenty a další klienty jsou letní měsíce ideální k tomu se průběžně vzdělávat, rekvalifikovat a vylepšit tak svou pozici na pracovním trhu. Ve Středočeském kraji mohou klienti využít propracovaného systému rekvalifikací a vzdělávání v rámci Národního plánu obnovy, ale i příspěvků, které jsou ve spolupráci se zaměstnavateli poskytovány prostřednictvím projektů. Volných míst v evidenci krajské pobočky je zaměstnavateli nabízeno více než 50 000, a tak každý může začít pracovat, a přitom využít i širokou škálu v současné době nabízených rekvalifikací,“ dodává Beránková.
„Nejvíce směřuje zájem o rekvalifikace do oblastí řidičských průkazů sk. C, kvalifikačních kurzů pro pracovníky v sociálních službách, chůvy, účetnictví a nyní zejména obory v IT a Průmyslu 4.0. Zároveň stále přetrvává menší zájem o řemeslné činnosti a technické obory, a to i z důvodu jejich časové a technické náročnosti,“ uzavírá Beránková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Úřad práce ČR
autor: Oldřich Kozák
Související
•Nefunkční paskvil, tepe příbramský starosta Bartoše. Ten slibuje nápravu Portálu stavebníka
•Největší český vodíkový projekt startuje. Ve Středočeském kraji bude provozováno deset autobusů poháněných vodíkem
•Středočeský krajský úřad zaregistroval pro volby 16 kandidátek pro krajské volby
Další články
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR
Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor
Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd
Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované …
POZNÁVÁME BRDY
Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu
Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském …
VIDEO
Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok
Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou …
Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami
Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž …
POZNÁVÁME BRDY
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ




