19. 11. svátek má Alžběta

Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc

2. září 2019   (14:53)
Dalších 15 fotografií v galeriiNetopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc

V sobotu si je však mohli návštěvníci prohlédnout opravdu z blízka.


Více než stovka účastníků se vydala nejdříve na naučnou stezku parkem. Nejmenší sbírali razítka u zábavných stanovišť, starší děti a dospělí vyplňovali soutěžní karty a získávali nové poznatky o životě těchto létajících savců. Na konci stezky čekali živí ochočení netopýři se svými ošetřovateli. Kdo vydržel do večerního povídání, setkal se také s mládětem veverky a malým ježkem.

,,Na Dobříši pořádáme Noc s netopýry již po několikáté. Obvykle byla nejsilnější návštěvnost z řad rodičů s nejmladšími dětmi. Bohužel, tady se odrazilo obrovské horko a milovníci netopýrů přišli převážně až z řad starších dětí a dospělých,“ prozradila za Ochranu fauny ČR Jitka Kocíková.

Přednáška o netopýrech byla doplněna zajímavou promítanou prezentací. Odbornice z České společnosti pro ochranu netopýrů se pak vydaly spolu se zájemci do zšeřelého parku, aby pozorovaly noční život těchto zajímavých tvorů tváří v tvář. 

Fotogalerie

Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc () Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (1) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (2) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (3) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (4) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (5) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (6) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (7) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (8) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (9) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (10) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (11) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (12) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (13) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz