16. 9. svátek má Ludmila

Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc

2. září 2019   (14:53)
Dalších 15 fotografií v galeriiNetopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc

V sobotu si je však mohli návštěvníci prohlédnout opravdu z blízka.


Více než stovka účastníků se vydala nejdříve na naučnou stezku parkem. Nejmenší sbírali razítka u zábavných stanovišť, starší děti a dospělí vyplňovali soutěžní karty a získávali nové poznatky o životě těchto létajících savců. Na konci stezky čekali živí ochočení netopýři se svými ošetřovateli. Kdo vydržel do večerního povídání, setkal se také s mládětem veverky a malým ježkem.

,,Na Dobříši pořádáme Noc s netopýry již po několikáté. Obvykle byla nejsilnější návštěvnost z řad rodičů s nejmladšími dětmi. Bohužel, tady se odrazilo obrovské horko a milovníci netopýrů přišli převážně až z řad starších dětí a dospělých,“ prozradila za Ochranu fauny ČR Jitka Kocíková.

Přednáška o netopýrech byla doplněna zajímavou promítanou prezentací. Odbornice z České společnosti pro ochranu netopýrů se pak vydaly spolu se zájemci do zšeřelého parku, aby pozorovaly noční život těchto zajímavých tvorů tváří v tvář. 

Fotogalerie

Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc () Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (1) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (2) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (3) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (4) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (5) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (6) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (7) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (8) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (9) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (10) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (11) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (12) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (13) Netopýři brázdí vzduch nad dobříšským zámeckým parkem každou letní noc (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz