25. 1. svátek má Miloš

Nejvyšší počet dopravních nehod ze všech krajů s výjimkou Prahy připadá na střední Čechy

13. prosince 2023   (16:08)
Nejvyšší počet dopravních nehod ze všech krajů s výjimkou Prahy připadá na střední Čechy
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Nejčastější příčinou dopravních nehod ve středních Čechách je nesprávný způsob jízdy, na který připadá téměř poloviny všech havárií.


Nejvyšší počet dopravních nehod ze všech krajů s výjimkou Prahy připadá na střední Čechy. Region je pro řidiče rizikový kombinací hustého provozu a častého překračování nejvyšší povolené rychlosti, ale i kvůli zvěři na silnicích. Vyplývá ze zveřejněné analýzy webu Portál nehod.

Od roku 2010 do letošního prvního pololetí se ve středních Čechách stalo skoro 174.000 dopravních nehod. Bylo to zhruba o 85.000 méně než v hlavním městě, ale téměř o 48.000 více než ve třetím Ústeckém kraji.
Nejčastější příčinou dopravních nehod ve středních Čechách je nesprávný způsob jízdy, na který připadá téměř poloviny všech havárií. U pětiny nehod je jako důvod uvedena vysoká rychlost. "Obojí je na vysoce frekventovaných komunikacích směřujících do Prahy s hustým tranzitním, dojížďkovým i krajským provozem obrovským rizikem," uvádí server. Další častou příčinou havárií je střet s lesní zvěří.
Mezi jednotlivými středočeskými okresy jsou v počtech nehod poměrně významné rozdíly. "Dá se říci, že čím je okres vzdálenější od Prahy, tím menší je nehodovost na jeho silnicích," shrnují výsledky autoři analýzy.

Na základě počtu havárií s vážnými důsledky v posledních pěti letech vytipoval Portál nehod nejnebezpečnější úseky středočeských silnic. S 83 nehodami a 18 zraněnými je nejrizikovějším místem úsek dálnice D1 u Strančic v okrese Praha-východ. Následuje mimoúrovňová křižovatka s dálnicí D8 u Nové Vsi na Mělnicku a silnice I/3 u Benešova.
Riziková je rovněž silnice I/125 v Kolíně, křižovatka na silnici první třídy číslo 18 u Dubence na Příbramsku nebo silnice I/38 a mimoúrovňová křižovatka s dálnicí D11 u obce Kluky na Nymbursku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu … Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně … Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz