28. 4. svátek má Vlastislav




Nejtragičtější víkend na silnicích za posledních šest týdnů, pět mrtvých

5. srpna 2024   (07:00)
Nejtragičtější víkend na silnicích za posledních šest týdnů, pět mrtvých
foto: pixabay (ilustrační foto)

Při dopravních nehodách v Česku zemřelo tuto sobotu a neděli dohromady pět lidí. Je to nejvíc za posledních šest týdnů. Tragičtější byl víkend 22. a 23. června, kdy při haváriích zemřelo sedm lidí. Vyplývá to z průběžných statistik dopravní policie.


Návraty z dovolených, přívalové deště na silnicích a alkohol za volantem, zapříčinily řadu drobných i závažných dopravních nehod po celé republice. Uplynulou sobotu při nich zemřeli čtyři lidé. Dva nepřežili čelní střet osobních aut u Bořitova na Blanensku. Třetí obětí sobotních nehod byl účastník odpolední srážky tří motocyklů a osobního vozu mezi Nejdkem a Perninkem na Karlovarsku. Čtvrtým mrtvým byl řidič auta, který nezvládl řízení a narazil do stromu u obce Heroltice, která je částí Jihlavy.

V neděli si havárie podle průběžných informací vyžádaly jeden lidský život. Na silnici I/35 u Mírova na Šumpersku večer havarovala tři osobní auta, jeden z řidičů podle policie zemřel.

Bouralo se i na Příbramsku. V neděli večer narazil opilý muž v Mníšku pod Brdy osobním autem do stromu. Jak se později ukázalo, za volant sedl přes zákaz řízení. Při nehodě se udeřil o čelní sklo. Sanitka ho odvezla s lehkým zraněním do hořovické nemocnice.
Od začátku roku zemřelo při nehodách podle průběžných statistik přes 260 lidí. Nejtragičtějším dnem byla středa 24. ledna, kdy následkem dopravních nehod vyhaslo sedm životů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz