Nečekaný zvrat! Kemp Radava jede dál
31. srpna 2024 (07:00)
foto: Rekreační středisko Radava / se souhlasem
„Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.“ Hláškou ze slavné pohádky by se dalo s trochou nadsázky parafrázovat dění okolo Kempu Radava. Několik týdnů staré rozhodnutí odboru regionálního rozvoje Městského úřadu Milevsko o ukončení užívání Kempu Radava nabralo nečekanou otočku. Krajský úřad Jihočeského kraje, jakožto odvolací orgán, zrušil na základě podaného odvolání rozhodnutí MěÚ Milevsko a Kemp Radava bude dál sloužit k rekreaci.
Nečekané se stalo skutečností. Takto náhlý zvrat sotva kdo mohl čekat. Žal a frustraci letitých uživatelů Kempu Radava vystřídala euforie. Státní podnik Povodí Vltavy, jakožto vlastník předmětných pozemků rekreačního areálu Radava neotálel a ihned po rozhodnutí milevského odboru regionálního rozvoje podal odvolání ke Krajskému úřadu Jihočeského kraje. Argumentoval tím, že Kemp Radava není "stavba" podle definice stavebního zákona a že užívání kempu bylo povoleno již dříve na základě územních rozhodnutí.
Krajský úřad při přezkumu odvolání rozhodl, že Městský úřad Milevsko skutečně nepostupoval správně, jelikož nedostatečně zohlednil historické povolení a skutečný stav v oblasti.
Krajský úřad při přezkumu odvolání rozhodl, že Městský úřad Milevsko skutečně nepostupoval správně, jelikož nedostatečně zohlednil historické povolení a skutečný stav v oblasti.
Na základě tohoto přezkumu Krajský úřad rozhodnutí Městského úřadu Milevsko zrušil a řízení zastavil. Důvodem bylo zejména nedostatečné odůvodnění a nesprávné použití právních předpisů, včetně toho, že Městský úřad aplikoval již neplatný zákon. Rozhodnutí Krajského úřadu je konečné a nelze se proti němu odvolat.
Sečteno, podtrženo, kemp může dále fungovat, protože původní rozhodnutí o jeho uzavření bylo zrušeno kvůli chybám v postupu místního stavebního úřadu. Poslední prázdninový víkend v kempu tak bude jistě veselý a hodně společensky náročný.
Bližší informace včetně rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje naleznete zde.
Sečteno, podtrženo, kemp může dále fungovat, protože původní rozhodnutí o jeho uzavření bylo zrušeno kvůli chybám v postupu místního stavebního úřadu. Poslední prázdninový víkend v kempu tak bude jistě veselý a hodně společensky náročný.
Bližší informace včetně rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje naleznete zde.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Strany zahajují ostrou fázi svých kampaní do krajských voleb, ANO a SPOLU se představí dnes v Příbrami
•Hasiči budou cvičně likvidovat požár elektromobilu
•Obce a stavebníci žádají návrat ke starému systému stavebního řízení
Další články
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Policie pátrá po muži z Bohutína: Zanechal dopis na rozloučenou a zmizel
Policie vyhlásila pátrání po 54letém Michalu Vaňáčovi z obce Bohutín.
AKTUÁLNĚ
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS
Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“?
Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání …
ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami
Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se …
AKTUÁLNĚ
Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 …
AKTUÁLNĚ
Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek
Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve …
SPORT
Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu
Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na …
NEPŘEHLÉDNĚTE




