26. 10. svátek má Erik
Návštěvnost kempů snižuje počasí i koronavirová opatření

19. července 2021   (11:02)
Návštěvnost kempů snižuje počasí i koronavirová opatření
foto: ilustr/pixabay

Provozovatelé kempů očekávali po roční přestávce obrovský nárůst návštěvnosti, ten se ale nedostavil.


Očekávání provozovatelů kempů se nenaplnilo. Ani po roční přestávce se k nim návštěvníci příliš nehrnou a návštěvnost tak zůstává na hladině minulých let. Situaci nepomohl ani boom prodeje obytných vozů. Přesto je o jejich parkování větší zájem, než o ubytování ve stanech. Nejvíce pak návštěvníci využívají připravené chatky.
 

Všichni oslovení provozovatelé zaznamenali, že v letošní sezóně se zkrátila doba, po kterou návštěvníci v kempu zůstávají. Zatímco dřív se jednalo často i o několik týdnů, v tomto roce se velmi často setkávají s návštěvami kolem dvou až tří dnů.
 
Na příčině tohoto jevu se ale naši respondenti neshodli. Zatímco část přisuzuje pouze průměrnou návštěvnost především nepříliš dobrému počasí, další si myslí, že návštěvnost brzdí různá koronavirová opatření, v rámci kterých musí návštěvníci splnit určité podmínky pro vstup do ubytovacích zařízení. Mezi ty patří potvrzení o prodělání nemoci, doklad o očkování, či testu. A právě doba ubytování často kopíruje dobu platnosti antigenních a PCR testů. Možné je také to, že se v době lockdownu naučili lidé trávit čas jinak, například na kole, nebo jinými aktivitami v přírodě.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz