2. 8. svátek má Gustav
Návštěvnost kempů snižuje počasí i koronavirová opatření

19. července 2021   (11:02)
Návštěvnost kempů snižuje počasí i koronavirová opatření
foto: ilustr/pixabay

Provozovatelé kempů očekávali po roční přestávce obrovský nárůst návštěvnosti, ten se ale nedostavil.


Očekávání provozovatelů kempů se nenaplnilo. Ani po roční přestávce se k nim návštěvníci příliš nehrnou a návštěvnost tak zůstává na hladině minulých let. Situaci nepomohl ani boom prodeje obytných vozů. Přesto je o jejich parkování větší zájem, než o ubytování ve stanech. Nejvíce pak návštěvníci využívají připravené chatky.
 

Všichni oslovení provozovatelé zaznamenali, že v letošní sezóně se zkrátila doba, po kterou návštěvníci v kempu zůstávají. Zatímco dřív se jednalo často i o několik týdnů, v tomto roce se velmi často setkávají s návštěvami kolem dvou až tří dnů.
 
Na příčině tohoto jevu se ale naši respondenti neshodli. Zatímco část přisuzuje pouze průměrnou návštěvnost především nepříliš dobrému počasí, další si myslí, že návštěvnost brzdí různá koronavirová opatření, v rámci kterých musí návštěvníci splnit určité podmínky pro vstup do ubytovacích zařízení. Mezi ty patří potvrzení o prodělání nemoci, doklad o očkování, či testu. A právě doba ubytování často kopíruje dobu platnosti antigenních a PCR testů. Možné je také to, že se v době lockdownu naučili lidé trávit čas jinak, například na kole, nebo jinými aktivitami v přírodě.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz