18. 1. svátek má Vladislav
Návrat žlutého cirkusu byl velký a hlučný. Z cesty kolem světa dorazily Trabanty v pondělí

30. srpna 2018   (10:20)
Návrat žlutého cirkusu byl velký a hlučný. Z cesty kolem světa dorazily Trabanty v pondělí

„Znáte ten vtip z leprotické školy? Jak jeden žák druhému povídá: To jsem zvědavý, co nám dneska odpadne? Tak my to tak máme s našimi žluťasy,“ hlásí veselá posádka po návratu do Nové Vsi pod Pleší.


Dva Trabanty, jeden Maluch a jedna Jawa jsou doma. Po cca 15 500 km ujetých v Asii, 19 500 km v Africe, 21 500 km v Americe, 15 200 km v Austrálii a nyní po štrece dlouhé 17 200 km se v pondělí konal velký návrat žlutého cirkusu do Muzea Trabantů v Nové Vsi pod Pleší.

Abychom byli přesnější, poslední cesta domů měřila přesně 17 237 km (z Nové Vsi a zpět) a vedla z Indie přes Nepál, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán, Uzbekistán, Kazachstán, Rusko, Ukrajinu do rodného Slovenska a Česka. Posádka byla totiž i tentokrát mezinárodní, do „žluťásků“ usedli 11. února na slavnostním startu: Dan Příbáň – CZ, Zdeněk Krátký – CZ, Vojta Duchoslav – CZ, Marek Slobodník – SK, Marek Duranský – SK, Honza Setvín – CZ, Lukáš Venclík – CZ, Radek Jona – PL, ten se vrátil zpět do Evropy po třech letech, na minulé cestě se na nějaký ten rok zapomněl v Thajsku.

Dva Trabanty, jeden Maluch a jedna Jawa jsou …
Na cestě přes Himaláje, kde Trabanty bojovaly s výškovou nemocí, trhli dobrodruzi výškový rekord dvoutaktního motoru, když se vyšplhali do 5 329 m. n. m. Jako obvykle vedla jejich cesta rádoby silnicemi vykutanými v drolící se skále, bez kousku asfaltu. Takovou běžnou indickou silnicí, která je občas prostě smrtící, vypráví posádka.

Jejich cesty, které jste již mohli ve zfilmované podobě sledovat, jsou vždy plné překvapení. Především kreativita jejich strojů v tom, co se jim dnes rozbije, dosahovala i na Velké cestě domů absurdních rozměrů. Jak si poradili a jaké reakce na žlutý cirkus zažili v barevné Indii i depresivní Číně, budete moci vidět na fotkách, které nyní cestovatelé budou třídit. Chystat se budou také přednášky a samozřejmě se můžeme těšit i na film a dokonce seriál! Většina záběrů z Velké cesty domů byla natáčena za jízdy dronem, což by řidičům v Evropě pravděpodobně neprošlo.

Na cestě přes Himaláje, kde Trabanty bojovaly …
Po náročné cestě, která začala 11. února, dorazily posádky do muzea v pondělí 27. srpna v 16 hodin. Před Muzeem Trabantů čekalo už množství nadšených fanoušků, a tak se po přivítání posádky s jejich hlavním mechanikem a majitelem muzea Mílou Fouknerem, strhla velká autogramiáda. Podepisovalo se vše, co bylo po ruce – plakáty, letáčky, autíčka i trička. Marek Duranský a Vojta Duchoslav zazpívali píseň složenou pro jejich návrat „Volej tam lej“ a poté následoval další originální song „Ideme na cestu“.

Z aut si kluci vybalili všechny potřebné věci, aby mohla být vozidla zanechána v muzeu. Přes zimu zde bude předělána expozice a doplněna právě o fota a videa z této poslední cesty. Přednášky můžete očekávat od druhé poloviny září, film by měl jít do kina v březnu 2019 a seriál do České televize na podzim 2019.
 
 

Po náročné cestě, která začala 11. února, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Muzeum trabantů

autor: jkDalší články

Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Nepřehlédněte Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz