23. 4. svátek má Vojtěch

Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni

ROZHOVOR
13. ledna 2019   (12:49)
Dalších 20 fotografií v galeriiNaše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni

Příbramská Oi! punková skupina Soukromey pozemek slaví dvacáté výročí. Jak bylo a jak je nám odpověděl zakládající člen skupiny Jiří Soběslavský


Na začátku s vámi vystupovala i zpěvačka Kamila, nehodláte do budoucna znovu obohatit produkci o ženský hlas?
Myslím si, že asi ne. Podle mne hrajeme “tvrdou muziku“, v které si já osobně moc nedokážu představit něžné pohlaví, jak zpívá… třeba refrén písničky EU. Ale je fakt, že zase u některé písničky by to možné bylo, nemáme všechny písničky “radikální“! Ale zatím nad ničím takovým nepřemýšlíme, je fajn, jak je to dnes! V době když zpívala Kamila, tak jsme hráli sice skoro ty samé písničky, ale asi tak desetkrát pomaleji! (smích).

Tři vydaná cédéčka, poslední v roce 2011. Kdy se posluchači dočkají dalšího?
Zatím bohužel nic v plánu nemáme, nebo spíše plány byly, ale přišli jsme o zkušebnu a několik let, asi pět/šest, jsme neměli kde zkoušet, takže nebyla příležitost pracovat na novém materiálu. A na druhou stranu si myslím, že už CD jako takové dělat nebudeme. Pokud se něco ve studiu nahraje, tak to nejspíš rovnou zveřejníme na našem Bandzone profilu a dáme volně k dispozici.

Na začátku s vámi vystupovala i zpěvačka …
Vaše texty jsou Oi! punkové, k jakému stylu se kapela přiklání v současné době?
Řekl bych, že se úplně nikam jednoznačně nepřikláníme, myslím si, že stále platí naše stará, dobrá definice: “Nejsme žádný hvězdy, každý z nás se snaží dát do S.P. to nejlepší co má a zná. Každý z nás je trochu jiný, má svoje názory, své postoje a cíle. Hudba v S.P. nás všechny spojuje. Naše texty vycházejí z nás a z našeho střetu s ochránci zákona, armádou, pouličním fašismem, apatií lidí, nezaměstnaností, sociální politikou atd.!“

Dokážete spočítat, kolik vystoupení máte za celou historii za sebou?
Za naší dvacetiletou historii máme na kontě něco málo přes tři sta koncertů.

Vaše texty jsou Oi! punkové, k jakému stylu se …
 Měli jste díky hudebnímu vystoupení někdy problém se zákonem?
Neměli a asi mít nebudeme, to by se musel změnit režim, i když je otázka co nás čeká, když od těch našich “politických prasat“ přichází stále nějaké příkazy a zákazy! Dnes je to jednoduché v tom, že si můžeme říkat/zpívat co chceme a nikdo nás za to nepopotahuje, ale na druhou stranu zase musím říci, z vlastní zkušenosti, že se nám už stalo, že nás na letní, i když punkový festival, nepozvali, protože naše texty jsou prý moc radikální…

Co bude dál? Máte naplánované koncerty na letošní rok? Kde vás mohou posluchači v nejbližší době spatřit?
Co bude dál… to nikdo neví… ale doufám, že nám to pořád půjde, tak jak nám to jde a že před sebou máme ještě několik dekád! Jinak na půl roku dopředu máme domluveno několik koncertů a ještě jsou některé v jednání, ale na jeden koncert bych rád upozornil a pozval čtenáře/posluchače - 8. února ve Lhotě u Příbramě v Bunggrru se bude konat oslava našich dvacetin. S námi zahrají ještě akusticky SPS a TELEX tribute (kapela Delikvence se zpěvákem Carlosem - exTELEX) a když už bude přítomna i kapela Delikvence, tak si zahraje i ona. Na podzim bych chtěl domluvit nějaké menší turné, k těm našim dvacetinám, a objel naše oblíbená místa!

 Měli jste díky hudebnímu vystoupení …
Na pozvánce k oslavě vašich dvacetin jsme se všimli ještě zmínky “+ speciální hosté“. To se akce zúčastní ještě někdo další? Můžete prozradit o koho se bude jednat?
Ano, asi to už můžeme prozradit. Jako další speciální hosté na akci vystoupí všichni bývalí členové kapely Soukromey pozemek, jmenovitě Kamila, Voves, Karel, Kangoo, Michal, Yarda, Wojta a Pája. Jsem moc rád, že se všem bývalým členům zalíbila moje myšlenka, abychom se při příležitosti výročí sešli a zahráli si. Moc rád se se všemi zase potkám, s některými členy jsem se od jejich odchodu z kapely neviděl!

Máte nějaký vzkaz našim čtenářům?
Mějte se a těšíme se na setkání 8. 2. v Bunggrru ve Lhotě u Příbramě! ČAO!

Tip redakce:
Compromysh neumřel, jen spí
„Chtěl bych napsat paměti, ale já si vlastně nic nepamatuju…."

Na festivalu Příbram žije rockem vystupovala skupina Soukromey pozemek

Na pozvánce k oslavě vašich dvacetin jsme se …

Fotogalerie

Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni () Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (1) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (2) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (3) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (4) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (5) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (6) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (7) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (8) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (9) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (10) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (11) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (12) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (13) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (14) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (15) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (16) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (17) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (18) Naše texty jsou prý moc radikální, na festivalech nejsme vítáni (19)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Parkoviště u obchodních domů pomalu začínají přistupovat na tuto novinku. 23. dubna 2019   (06:20) "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz