vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Nákupní horečka a šílenství. Lidé v Příbrami vzali kvůli respirátorům lékárny a obchody útokem

Nepřehlédněte
19. února 2021   (18:42)
Nákupní horečka a šílenství. Lidé v Příbrami vzali kvůli respirátorům lékárny a obchody útokem

Vláda nahnala lidi do obchodů a lékáren pro respirátory. Ty jsou však v drtivé většině v Příbrami vyprodané.


Po dnešním ohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného povinnosti nosit respirátory FFP2 v obchodech či autobusech, která by měla začít platit od začátku příštího týdne, hlásí lékárny i obchodní domy prudký nárůst zájmu o tyto ochranné prostředky. Už dříve zvýšily dodávky, zásoby však mnohdy nestačí, vyplývá ze zjištění pribram.cz.

Například lékárna Dr. Max v Brodské ulici musela informovat o nedostupnosti respirátorů na ceduli před vchodem. „Jakmile se lidé o nařízení dozvěděli, poslední zásoby byly hned vyprodány,“ řekla pribram.cz lékárnice.
Například lékárna Dr. Max v Brodské ulici …
V obchodním domě Stavus zaznamenali v lékárně Veronika také zvýšenou poptávku. „Prozatím respirátory máme, ale zájem byl dnes rozhodně zvýšený,“ uvedla pracovnice lékárny.
V lékárně Dr. Max v Husově ulici jsou zásoby respirátorů vyprodané. „Momentálně nemáme ani jeden, ale budou,“ řekl lékárník. Obdobná situace je i v Kauflandu, kde čekají zásoby během soboty. „K dispozici máme pouze jednorázové roušky,“ sdělila zaměstnankyně na recepci.

Respirátory nejsou dostupné ani v lékárně Dr. Max. u obchodního centra na Evropské. I zde o této skutečnosti informují zákazníky nápisem na výloze.
Respirátory nejsou dostupné ani v lékárně …
Ani v obchodním domě Lidl v Příbrami nejsou respirátory dostupné. Měly by přijít snad zítra, sdělila pribram.cz prodavačka.
Respirátorů je dost, řekla ministryně financí po návštěvě skladu hmotných rezerv v Sedlčanech
Prodejci v Česku mají podle ministryně financí Aleny Schillerové velké zásoby respirátorů i zajištěné objednávky. Jsou tak připraveni na novou povinnost mít kvalitnější ochranu úst a nosu. Situaci však chce sledovat, řekla novinářům při dnešní návštěvě skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR) v Sedlčanech na Příbramsku.

Schillerová uvedla, že situace v Česku je jiná než loni na jaře, kdy byl ochranných pomůcek nedostatek. "Jak jsme informováni, tak ty zásoby jsou všude velké. Nemáme žádné signály, ať už v řetězcích, ať už od výrobců," řekla.

Připomněla, že nedávno kontrolovala v řetězcích, zda po dočasném zrušení DPH snížily ceny respirátorů. Nikde se nesetkala s omezením počtu kupovaných výrobků, zásoby byly dostatečné a objednávky měli prodejci zajištěné. "Takže já si myslím, že jsou na to docela dobře připraveni, ale budu to sledovat," dodala.

Předseda SSHR Pavel Švagr poukázal na to, že od vypuknutí pandemie byla v zemi vybudována řada výrobních kapacit. "Je tady asi 15 výrobců respirátorů FFP2 a výrazně větší kapacita výrobců roušek," uvedl Švagr. Také podle dnešního vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného jsou respirátory na trhu dostupné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz