Náklaďák naložený pivem narazil do stromu, spolujezdce přepravil do nemocnice vrtulník
NEPŘEHLÉDNĚTE
14. května 2021 (15:17)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vážná dopravní nehoda se odehrála v pátek odpoledne u obce Drahenice na Příbramsku.
Operační středisko středočeské záchranky přijalo v pátek odpoledne oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici III/1756 mezi obcemi Drahenice a Draheničky na Příbramsku. Dle oznamovatele zůstal ve vozidle zaklíněný spolujezdec. Na místo vyjely záchranné složky, vzlétl i vrtulník.
Hasiči po příjezdu začali zraněného muže vyprošťovat. „Zasahují na místě tři jednotky, a to profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolné jednotky z Rožmitálu pod Třemšínem a Mirovic. Po několika minutách jsme zraněného vyprostili a předali do péče záchranné službě,“ informovala pribram.cz mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.
Policisté komunikaci obousměrně uzavřeli. „Za příčinou dopravní nehody je pravděpodobně defekt na pneumatice, po kterém narazil řidič s vozidlem do stromu. Zranění utrpěl pouze spolujezdec. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ upřesnila policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že celou událost zadokumentuje policejní dron.
Záchranná služba letecky přepravila pacienta se středně těžkým poraněním na traumatologické oddělení do nemocnice v Českých Budějovicích. „Utrpěl otevřenou zlomeninu dolní končetiny, poranění ramene a zasahující lékař měl podezření na úraz v oblasti břicha,“ doplnila pribram.cz mluvčí záchranky Petra Holomová.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA









