16. 2. svátek má Ljuba




Najíst, napít, vyčůrat a spát. Restaurace budou muset zavřít ve 23 hodin

17. května 2020   (07:06)
Najíst, napít, vyčůrat a spát. Restaurace budou muset zavřít ve 23 hodin
foto: pribram.cz

Uvnitř hospod, barů a restaurací bude platit zvýšená dezinfekce, stejně jako na zahrádkách. Uzavřít musejí nejpozději ve 23 hodin.


Ve vnitřních prostorách stravovacích zařízení, která se znovu otevřou veřejnosti 25. května, bude platit povinnost nošení roušky pro personál i hosty. Lidé u stolů ji budou moci odložit jen při konzumaci jídla a pití. Při dalším pohybu po restauraci ji budou muset mít nasazenou. Restaurace, hospody, noční kluby či diskotéky budou muset být uzavřeny mezi 23:00 a 06:00. Občerstvení budou moci v této době prodávat přes výdejové okénko.

Uvnitř hospod, barů a restaurací bude platit zvýšená dezinfekce, stejně jako na zahrádkách. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví. Uvnitř hospod, barů a restaurací bude platit zvýšená dezinfekce, stejně jako na zahrádkách. Vyplývá to z dnešních informací ministerstva zdravotnictví.
U vstupu do stravovacího zařízení i na zahrádku bude muset být pro hosty dezinfekce na ruce. Před usazením nové skupiny hostů bude muset personál dezinfikovat stůl a židle. Provozovatelé musí bránit shromaždování lidí a dohlížet na dodržování povinného odstupu. Pokud je to možné, odstup by měli dodržovat i pracovníci.
Provozovatelé dále musejí bránit přeplnění vnitřních prostor, v případě nutnosti mají vytvořit koridor ohraničený například barevnými páskami pro pohyb hostů. Upřednostňována by měla být nadále bezkontaktní platba namísto hotovostní.

Pro mytí a oplachování nádobí je doporučená teplota vody 60 stupňů Celsia. Personál by si měl pravidelně mýt ruce, minimálně jednou za hodinu a pokaždé, když bude v kontaktu s přepravními bednami, dokumenty od dodavatelů či platebními kartami.
Gastronomické provozy byly od 14. března kvůli zamezení šíření koronaviru uzavřeny. Občerstvení mohly prodávat přes výdejní okénka nebo rozvoz. Od pondělí mohou hosty obsluhovat na zahrádkách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Jízdu na Příbramsku už od soboty komplikuje sněžení a námraza. Uježděný sníh a … Doprava Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě HC Příbram se během posledních let vypracoval mezi nejúspěšnější centra ženského … FOTOGALERIE Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový … Historie Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická … ROZHOVOR Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce …
Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz