17. 9. svátek má Naděžda
Najdi poklad! Nová rodinná hra prověří zdatnost i tvůrčího ducha

2. května 2021   (12:37)
Najdi poklad! Nová rodinná hra prověří zdatnost i tvůrčího ducha
foto: Sokol Příbram

Kamínkování s ptáčkem Sokolníčkem je další aktivitou místní sokolské organizace, která provede Příbramí a jejím okolím.


Příbramští Sokolové vytvořili další venkovní program pro děti a jejich rodiče. Nová hra s názvem Kamínkování s ptáčkem Sokolníčkem spojuje putování s hledáním pokladu v Příbrami i vzdálenějším okolí.
 

Místa, kde jsou cennosti – kamínky s ptáčkem Sokolníčkem – schovány, označuje mapa a indicie v podobě hádanky (oboje najdete na webu www.sokolpribram.cz). Lokalit je celkem jedenáct a motivují k výletům po místní historii nebo do Brd. Organizace upozorňuje, pokud cíl není dostupný pro kočárky.
 
Hra funguje na principu tzv. kešek, tedy něco za něco. Objevený poklad musí být nahrazen novým, děti se proto na „lov“ vybaví vlastnoručně malovanými kameny. Výsledná sbírka pak může být originální kolekcí dětské tvořivosti.
 
Až do 9. května ještě pokračuje Sokolský fotoorienťák po Příbrami a v její blízkosti. Nápovědou pro deset orientačních bodů jsou fotografie, na všech místech trasy se ukrývají části hledané tajenky. O úspěchy z fotoorienťáku či úlovky z kamínkování se můžete podělit například na instagramovém profilu Sokola Příbram.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz