Nad Příbramí se prohnal přívalový déšť. Hasiči řeší popadané stromy, čerpají vodu ze sklepů a pomáhají čistit kanalizace
8. července 2021 (19:28)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm a kroupami větších rozměrů platí až do pátečního rána.
Varování meteorologů se začíná naplňovat. Již během středečního odpoledne vydali pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu varování před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm a kroupami větších rozměrů.
V rámci Středočeského kraje je podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové nejvíc událostí zaznamenáno na Příbramsku. „Momentálně se jedná o dvanáct událostí. Převážně řešíme popadané stromy přes silnice, čerpáme vodu ze zatopených garáží či sklepů a pomáháme čistit kanalizace,“ řekla pribram.cz Kereková před 19. hodinou s tím, že hasiče také zaměstnala laguna, která se vytvořila na parkovišti před lékárnou v Husově ulici. Ve 20:30 mluvčí informovala redakci, že hasiči řešili dalších devět událostí.
Jedna z nejtragičtějších událostí ve spojitosti s aktuálním počasím v ČR se stala v půl šesté nedaleko obce Čížová na Písecku. Došlo zde k pádu několika stromů, kdy jeden z nich padl na osobní automobil. Ve vozidle zemřely dvě osoby (muž a žena) a dvě nezletilé osoby byly převezeny do nemocnice.
V případě dalších událostí budeme článek aktualizovat.
V případě dalších událostí budeme článek aktualizovat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram zpřísňuje parkování. Modré zóny nově i o víkendech, řešením může být soukromé místo
Od 1. listopadu platí v Příbrami nové nařízení upravující režim parkování na vybraných …
PR
Svatá Lucie a tajemné Lucky: nejdelší noc, pranostiky i strašidelná podívaná
Třináctý prosincový den patří svaté Lucii, patronce světla. Její svátek provází …
Zajímavosti
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR
Mikulášské rybářské závody ve Vimperku: Úspěšná výprava rožmitálského rybářského kroužku
První prosincová sobota se pro děti z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem nesla …
Tajemství bukové stráně
/Příběh černých čápů/ Počasí tak trochu s námi laškovalo - však je také aprílové. Ale …
FOTO
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Kdo z nás nikdy nepsal Ježíškovi? Vánoční pošta v Příbrami je připravená
Vánoční čas se blíží a k němu neodmyslitelně patří tradice psaní dopisů Ježíškovi. Pro …
Vánoce




