30. 11. svátek má Ondřej
Na zastupitelstvu to vřelo: Mám Vás plné zuby, jste tak nepoctivý, že to svět neviděl, řekl Vařeka Švendovi

Nejčtenější
10. listopadu 2021   (09:01)
Na zastupitelstvu to vřelo: Mám Vás plné zuby, jste tak nepoctivý, že to svět neviděl, řekl Vařeka Švendovi
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/archivní foto

Hádka zastupitelů trvala prakticky stejně jako celé předchozí jednání.


I když to podle programu i projednávání jednotlivých bodů vypadalo na rekordně krátké zastupitelstvo, přišel zlom. Zhruba po hodině od zahájení zasedání přišel na program bod různé. Během toho se do sebe pustili zastupitelé Jindřich Vařeka (ANO) a Václav Švenda (TOP 09). Důvodem slovního konfliktu byly mediální výstupy zastupitele Švendy na téma budoucí možné bytové výstavby v lokalitě Fantova louka. Tento pozemek je vhodný k budoucí zástavbě. Nové domovy by zde v budoucnu mohlo najít zhruba 2000 obyvatel. Zdejší pozemky patří různým soukromým vlastníkům a také městu Příbram, které má největší podíl. Právě Švenda vznesl několik dotazů a pochybností nad transparentností celého procesu a možného střetu zájmů některých představitelů města.

„V článcích jste očerňoval a kriminalizoval investory. Proč to děláte? Není slušné a poctivé, abyste špinil dobré úmysly. Škodíte tím městu,“ vyslechl si Švenda od bývalého starosty Jindřicha Vařeky, který dále uvedl, že již má Švendy plné zuby.
Švenda ale argumentoval tím, že nedostal veškeré informace k projektu, které požadoval, a proto se dotazoval na jeho transparentnost. Podle Švendy do celé situace zasahuje i střet zájmů některých účastníků. „Chci jen transparentnost celého procesu a té se mi nedostává."
Vařeka dále obvinil Švendu, že i on byl často ve střetu zájmů, když z pozice radního města rozhodoval o podpoře Pražské ulice, kde má několik obchodů. Vařeka vyčetl Švendovi i jeho střet díky tomu, že je zároveň krajským radním a příbramským zastupitelem. „Jak hlasujete na kraji? Dáváte přednost městu nebo kraji?“ vyslechl si Švenda. Ten by podle Vařeky ani v zastupitelstvu neměl sedět a nikdo by mu neměl říkat ani termíny zasedání, aby dále nemohl škodit městu.

 „Tato debata je absolutně nízká. Vždycky jsem deklaroval, že v Pražské podnikám. Předvádíte ukázkovou manipulaci s argumentací. Srovnáváte mouchu se slonem,“ bránil se Švenda. Vařeka Švendovi nabídl, že mu příště před publikací článků jeho dotazy zodpoví, aby k těmto situacím nedocházelo. Švenda dodal, že pokud bude cítit potřebu a netransparentnost, bude se ptát i nadále.
 „Já vám nabídl ruku ke smíru a vy jste mi na ní plivnul a zase vyhrožujete. Jste tak nepoctivý, že to svět neviděl. Vám neřeknu už ani dobrý den,“ pronesl závěrem Vařeka. Po tomto příspěvku se již diskuze přenesla k jinému bodu.
foto, video: Zvukový záznam z jednání zastupitelů. Zdroj: MěÚ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz