Na zámek v Rožmitále pod Třemšínem se vrací multižánrový Repete Fest
9. srpna 2022 (17:32)
foto: spolek Odd!Spot / se souhlasem
Koncerty, filmové projekce, výstavy a divadlo se na nádvoří a v zámeckém interiéru uskuteční od 12. do 14. srpna. Součástí programu je i komentovaná prohlídka renesanční památky nebo ranní jóga.
„Repete Fest je multižánrový festival, není omezen vkusem ani věkem – nejmladšímu účastníkovi loňského ročníku bylo devět měsíců a nejstaršímu 93 let,“ uvedla za organizátory ze studentského spolku Odd!Spot Julie Brabcová. Cílem kulturní akce je nabídnout prostor mladým umělcům, zvýšit u veřejnosti povědomí o renesančním památce a zároveň finančně podpořit její probíhající rekonstrukci.
Oproti prvnímu ročníku bude letošní festival delší a potrvá tři dny, od 12. do 14. srpna. Nádvoří se stane pódiem pro hudební kapely i sólisty. Vystřídají se zde Čtyři čluny, Emotionally Spoonfed, Jiný metro, Page Turners, Vejlet, Demowave, Older, Shizzle Orchestra, badfocus a Karolina Beranova. V zámeckém interiéru se uskuteční projekce krátkometrážních filmů, s jejichž tvůrci mohou diváci následně debatovat. „Své filmy představí autorka snových audiovizuálních děl Karolína Beranová či Stela Konečná,“ představila Julie Brabcová některé z tvůrců.
foto: spolek Odd!Spot / se souhlasem
Program doprovodí výstavy fotografií a ilustrací, návštěvníci si také prohlédnou vnitřní prostory zámku včetně zasvěceného komentáře. Novinkou jsou dvě divadelní představení, protáhnutí nabídne ranní jóga. „Jsem nesmírně věčná, že se studenti do něčeho takového v náš prospěch pustili. O loňském festivalu si zde lidé povídali ještě dlouho po skončení akce,“ dodala Eva Heyd ze spolku Rožmitálský zámek, který se o památku vlastněnou soukromým majitelem již několik let stará.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Stálá výstava ukazuje historii a proměny zámku v Rožmitále pod Třemšínem
•Koncerty pod širým nebem i komentované prohlídky slavných houslí. Dobříš hostí zámecký Festival hudby
•Poutníci se v neděli vydají ke kapličce pod nejvyšším vrcholem jižních Brd
Další články
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE




