Na Václavském náměstí protestují desítky lidí proti pandemickému zákonu
5. února 2022 (15:28)
Na Václavském náměstí se odpoledne sešlo okolo 300 lidí na demonstraci proti pandemickému zákonu. Akci pořádá nezávislá studentská iniciativa Jdeme společně. Organizátoři dopředu avizovali, že půjde o poklidný protest zakončený tichým pochodem.
Organizátoři z pódia doplněného velkoplošnou obrazovkou vyzvali účastníky, aby si zazpívali a zatancovali a bavili se mezi sebou o současné situaci ve společnosti ovlivněné pandemií koronaviru. Akci doprovází reprodukovaná hudba a videoklipy. Na pódiu může podle nich kdokoliv vystoupit a říci svůj názor. Po 18:00 hodině má následovat pochod účastníků před úřad vlády, kde mají tichem vyjádřit svůj postoj.
"Svedla nás dohromady jedna společná věc a tou je útlak, který se nyní vyskytuje nejen na školách a univerzitách, ale i v celé společnosti. Nechceme se podvolit bezdůvodnému nátlaku. Jsme ti, kteří kriticky přemýšlejí a nekonají bezmyšlenkovitě a slepě," uvedli organizátoři na svém webu.
Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského je na místě zhruba 300 lidí, vše se odehrává v klidu a policisté standardně dohlížejí.
Novelu pandemického zákona schválila ve čtvrtek poslanecká sněmovna. Protikoronavirová mimořádná opatření podle něj zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. Úřady budou moci nařídit testování na covid-19 také například podnikatelům, studentům, žákům a předškolákům, nejen zaměstnancům a jiným pracovníkům.
V blízkosti Poslanecké sněmovny ve dnech, kdy dolní komora novelu projednávala, opakovaně odpůrci novely pandemického zákona protestovali. Svolavatelem akcí byla iniciativa Chcípl PES. Další demonstrace proti pandemickému zákonu chce uspořádat před Senátem, který bude novelu posuzovat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA





