Na složitou situaci hospod má upozornit řetěz z půllitrů
17. prosince 2020 (18:11)
foto: pribram.cz
Své příznivce k tomu dnes vyzval majitel restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček, který je členem výzvy Chcípl PES.
Vytváření takzvaných cest naděje z půllitrů by se mohlo stát novou formou protestů majitelů restaurací proti koronavirovým opatřením vlády. Své příznivce k tomu dnes vyzval majitel restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček, který je členem výzvy Chcípl PES. Plánuje, že 3. ledna spojí řadou půllitrů a skleniček se svíčkami sídlo úřadu vlády se Staroměstským náměstím.
Vytváření cest naděje v českých městech a obcích má být podle Janečka posledním pokojným varováním. Vládě chce tímto způsobem ukázat, že podnikatelů a živnostníků postižených protiepidemickými opatřeními je více, než si představitelé kabinetu myslí.
"Nejde nám jen o gastro, ale i o hotely, umělce, taxikáře, fitness centra, naše dodavatele, naše hosty a mnoho dalších a dalších dotčených skupin. Mnoho podnikatelů bez rychlé finanční pomoci nedokáže přežít toto předvánoční uzavření," uvedl Janeček.
Plánuje, že 3. ledna v 15:00 propojí v Praze řadou půllitrů a skleniček sídlo vlády ve Strakově akademii se Staroměstským náměstím. "Nebudeme se shlukovat, nebudeme řečnit. Jen jasně sdělíme vládě: Je nás mnoho a máme toho už dost!" řekl Janeček.
Kvůli epidemii koronaviru platí v Česku řada opatření, která mají zabránit jejímu šíření. Restaurace, a bary musí ukončit provoz nejpozději ve 20:00 a od pátku budou muset být zavřené úplně. Část hospodských a restauratérů se přihlásila k výzvě chcípl PES a v minulých dnech odmítla zavřít ve stanovenou dobu, nebo alespoň symbolicky vyvěsila nad svůj podnik státní vlajku.
Janeček, který je členem výzvy Chcípl PES, pozval na tento pátek do své restaurace na oběd představitele politických stran, aby se podívali na dopad koronavirových opatření a probrali s ním současnou situaci. "Politici si neuvědomují, co způsobí za strašné tragédie," uvedl. Pozvánku poslal předsedům parlamentních klubů, aby je rozšířili mezi členy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo Vánocům
Štědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých …
Vánoce
Ve středních Čechách si mohou lidé o svátcích zalyžovat ve třech areálech
Ve středních Čechách si lidé budou moci o svátcích zalyžovat ve třech zimních …
Vánoční přání, poděkování a přání do nového roku 2026
Milí čtenáři, dovolte nám na úvod popřát vám krásné a klidné Vánoce plné pohody, …
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …
Bohutínští rybáři obdarovali zaměstnance příbramského domova pro seniory
Rybářská organizace věnovala zaměstnancům Domova Maják vánoční kapry jako poděkování …
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda
Betlémské světlo přinese do Dobříše vánoční atmosféru
Tradiční Betlémské světlo, malý plamínek s velkým poselstvím, dorazí i letos do …




