24. 8. svátek má Bartoloměj

Na Slapech i Orlíku se letos zpřísnila dopravní opatření

18. července 2019   (06:36)
Na Slapech i Orlíku se letos zpřísnila dopravní opatření

V létě roku 2016 došlo na Orlíku k tragické nehodě.


Narůstající počet malých plavidel a důraz na bezpečnost plavců jsou hlavními důvody zavedení přísnějších bezpečnostních opatření na přehradě Slapy a Orlík. Státní plavební správa tak pro letošní rok například obnovila vymezené plochy pro bezpečné koupání, které ohraničují žluté bóje. Přibylo také zón, kde plavidla musí dodržovat výtlačný režim, v praxi tedy plout velmi pomalu.

V některých lokalitách, jako je například Cholín a Kobylníky na Slapech se pak plavba převádí na pravou stranu plavební dráhy, a to z důvodu, že zde nejsou ukotvena jiná plavidla ani plovoucí zařízení. Státní plavební správa také upozorňuje na dodržování bezpečné vzdálenosti od plavidel, kterou by plavci měli dodržovat, a která může u velkých lodí dosahovat až vzdálenosti 50 metrů. Doporučováno je i používání výrazných koupacích čepic, a to především v případě větších vzdáleností od břehu. Stejně jako jsou místa pouze pro koupání, označena jsou i místa, kde je koupání zakázáno. Jsou to například přístaviště, mosty a koridory pro vodní lyžování.

V loňském roce bylo provedeno zhruba 206 kontrol na dodržování těchto pravidel, plavební správa vloni evidovala na Orlíku a Slapech celkem 7 plavebních nehod.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: redDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz