7. 12. svátek má Ambrož

Na Slapech i Orlíku se letos zpřísnila dopravní opatření

18. července 2019   (06:36)
Na Slapech i Orlíku se letos zpřísnila dopravní opatření

V létě roku 2016 došlo na Orlíku k tragické nehodě.Narůstající počet malých plavidel a důraz na bezpečnost plavců jsou hlavními důvody zavedení přísnějších bezpečnostních opatření na přehradě Slapy a Orlík. Státní plavební správa tak pro letošní rok například obnovila vymezené plochy pro bezpečné koupání, které ohraničují žluté bóje. Přibylo také zón, kde plavidla musí dodržovat výtlačný režim, v praxi tedy plout velmi pomalu.

V některých lokalitách, jako je například Cholín a Kobylníky na Slapech se pak plavba převádí na pravou stranu plavební dráhy, a to z důvodu, že zde nejsou ukotvena jiná plavidla ani plovoucí zařízení. Státní plavební správa také upozorňuje na dodržování bezpečné vzdálenosti od plavidel, kterou by plavci měli dodržovat, a která může u velkých lodí dosahovat až vzdálenosti 50 metrů. Doporučováno je i používání výrazných koupacích čepic, a to především v případě větších vzdáleností od břehu. Stejně jako jsou místa pouze pro koupání, označena jsou i místa, kde je koupání zakázáno. Jsou to například přístaviště, mosty a koridory pro vodní lyžování.

V loňském roce bylo provedeno zhruba 206 kontrol na dodržování těchto pravidel, plavební správa vloni evidovala na Orlíku a Slapech celkem 7 plavebních nehod.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: red

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz