Na pstruhy a siveny! V Bohutíně se uskuteční první ročník rybářského závodu
15. března 2022 (17:08)
foto: ilustrační, Pixabay
Své dovednosti rybáři předvedou v sobotu 19. března na koupališti u fotbalového hřiště. Do aktivit s rybářskou tematikou se zapojí také děti.
V sobotu 19. března se na koupališti v Bohutíně u Příbrami odehraje první ročník závodu Bohutínské pstruhobraní. Na akci jsou zváni i nerybáři, pro děti bude připraven doprovodný program.
Prezentace začíná již krátce po osmé ráno, podle příchodu se budou závodníci rozmisťovat po obvodu koupaliště. „Každý závodník bude mít udici, vyprošťovač háčků a podběrák. Chytá se na jeden prut – na plavanou s jedním jednoháčkem,“ informuje o podmínkách závodu místní organizace Bohutín Českého rybářského svazu. U ulovených pstruhů a sivenů se boduje v poměru jeden bod za jeden centimetr délky. Oceněny budou tři nejlepší úlovky.
Účast v závodu je kapacitně omezena, všech padesát závodních míst je již obsazeno. Zájemci ale mohou využít odpolední dvouhodinovku volného rybolovu. K dispozici bude necelých sto kilogramů ryb, což představuje až 250 kusů. Odlovené ryby budou – s předností pro závodníky – na prodej za cenu padesáti korun za jeden kus.
Během doprovodného programu, který má na starosti vedoucí rybářského kroužku, se budou děti věnovat úkolům spojeným s rybami, jejich poznáváním a dalším dovednostem, za jejichž splnění dostanou sladkou odměnu. „Pokud se akce osvědčí, zopakovali bychom ji i na podzim, případně se bude konat opět příští jaro,“ říká předseda organizace Lumír Mazánek. Týden po Bohutínském pstruhobraní se na samostatný rybářský závod v Drahlíně mohou těšit děti. Další závod „O pohár předsedy“ plánují bohutínští rybáři v červnu.
Bohutínské pstruhobraní, program 19. března 2022
8.15–9.15: prezentace
9.30–12.30: závody
13.00: vyhlášení výsledků
13.00–15.00: volný rybolov
8.15–9.15: prezentace
9.30–12.30: závody
13.00: vyhlášení výsledků
13.00–15.00: volný rybolov
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném
Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové …
AKTUÁLNĚ
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA




