30. 5. svátek má Ferdinand

Na Příbramsku spadlo nákladní auto z mostu, řidič na místě zemřel

NEJČTENĚJŠÍ
27. března 2023   (10:10)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Policisté komunikaci kvůli záchranářským pracím uzavřeli, řidič ze zcela potopeného vozidla nevyplaval.


Vážná dopravní nehoda zaměstnává záchranné složky na mostě vedoucí přes silnici I/18 mezi obcemi Obory a Zrůbek na Příbramsku. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy zde z dosud nezjištěných příčin řidič prorazil zábradlí a spadl do vody, kde se vozidlo zcela potopilo.

„Na místě zasahují hasiči, policisté, potápěči, a záchranná služba včetně vrtulníku, řidič ze zcela potopeného náklaďáku nevyplaval,“ řekl pribram.cz Truxa s tím, že příčina nehody dosud není známá. Mohlo se jednat o zdravotní indispozici, vyloučena není ani dopravní nehoda způsobená řidičem v souvislosti s ranním sněžením.
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Podle mluvčího středočeských hasičů Jana Sýkory našli potápěči po půl hodině vozidlo na dně řeky. „Řidič je zaklíněný, probíhají vyprošťovací práce,“ řekl v 10:15 pribram.cz mluvčí s tím, že při nehodě došlo k úniku nafty. Hasiči instalují norné stěny.

„Jela jsem za tím náklaďákem už od Sedlčan, řidič jel pohodově. Před mostem přibrzdil a jel rovně, najednou začalo vozidlo uhýbat a pak prorazilo zábradlí a spadlo z mostu,“ popsala na místě průběh nehody svědkyně.

Podle Truxy řidič zemřel. „Vozidlo je asi v šestimetrové hloubce, nikdo jiný v něm necestoval. Momentálně řešíme, jakým způsobem auto vyprostíme,“ řekl pribram.cz v 10:30 mluvčí. Podle mluvčí záchranné služby Moniky Novákové byly na místě tři posádky, dvě záchranářské a jedna lékařská.

11:50: Na místě dál zasahují potápěči a hasiči, snaží se dostat auto ven z vody. Most je pro řidiče uzavřen, objízdná trasa vede přes Hrachov a Kamýk nad Vltavou. Zaměstnanci Povodí Vltavy spolupracují se záchranáři, pravděpodobně dojde ke snížení vodní hladiny.


13:30: Potápěči vyprostili řidiče, na místo jede podle Novákové koroner. Na vyproštění vozidla nemohou kvůli nosnosti mostu hasiči použít jeřáb, byl přivolán tank ze Záchranného útvaru ze Zbiroha.

Redaktoři pribram.cz jsou stále na místě, o vyproštění vozidla informujeme v článku Začaly vyprošťovací práce nákladního vozidla, které spadlo do řeky

foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz