28. 3. svátek má Soňa

Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil

28. července 2020   (13:14)

Záchranné složky vyjížděly v úterý po dvanácté hodině k dopravní nehodě na železniční trať u Nové Vsi pod Pleší.


Tísňová linka 112 přijala v úterý po dvanácté hodině hlášení o dopravní nehodě vlaku s autem u Nové Vsi pod Pleší. Řidič osobního vozidla značky Toyota s největší pravděpodobností přehlédl zleva přijíždějící osobní motorový vlak. Strojvedoucí i přes veškerou snahu již nedokázal střetu zabránit a boční částí vlaku narazil do levé přední části vozidla, které skončilo mimo kolejiště.

„Ve vozidle cestovaly dvě osoby, ve vlaku sedm. Nikdo při střetu neutrpěl zranění. Řidič se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že příčina nehody je předmětem právě probíhajícího šetření. Provoz na trati mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy je momentálně zastaven.
V první polovině letošního roku zemřelo při nehodách na železničních přejezdech 18 lidí. Oproti stejnému období loni je to o 38 procent více. Téměř dvojnásobně se pak zvýšil počet zraněných, letos si jich střety s vlakem vyžádaly 57.
Počet havárií na železničních přejezdech letos ale klesl. Zatímco loni se jich od ledna do konce června stalo 93, v letošním roce se řidiči, cyklisté či chodci srazili s vlakem v 57 případech. Výrazně se však zhoršily následky těchto kolizí. V první půlce loňského roku takto zemřelo 13 lidí, zranilo se jich 29.

Drážní inspekce proto apeluje na řidiče, cyklisty i chodce, aby dbali v letních měsících zvýšené pozornosti a při pohybu v blízkosti železnice byli maximálně opatrní. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal připomenul, že si před železničním přejezdem musí řidič počínat zvlášť opatrně, zejména se přesvědčit, zda může železniční přejezd bezpečně přejet a za přejezdem pokračovat v jízdě. V opačném případě nesmí na koleje vjet.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz