Na Příbramsku evidují hygienici posledního nakaženého koronavirem
1. července 2020 (20:20)
foto: pribram.cz
V rámci Středočeského kraje si nejlépe vede v počtu aktuálně nemocných Příbramsko a Mladoboleslavsko.
Počet případů nemoci covid-19 v Česku překročil 12.000. Za dnešek jich zatím přibylo 52 na 12.006. Nárůst proti předchozím dnům dále zpomalil, přírůstek do podvečera je dnes proti úterku zhruba poloviční. Za celé úterý bylo v ČR potvrzeno 149 nových případů koronaviru, což bylo nejméně za pět dní. Většina z nich byla odhalena opět v Moravskoslezském kraji, kde je ohnisko nákazy a cíleně se tam testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30.
Ve Středočeském kraji je situace příznivější. K dnešnímu dni hygienici evidují 124 nakažených z celkového počtu zaznamenaných případů nákazy. Těch bylo prozatím 1199. V rámci kraje 24 lidí v souvislosti s koronavirem podlehlo, na Příbramsku zemřeli dva muži v seniorském věku.
Nejvíc lidí se v rámci středních Čech nakazilo v Praze-východ, kde hygienici od začátku epidemie evidovali 239 nakažených. Nejlépe si vedl Rakovník, zde onemocnělo 22 lidí.
K dnešnímu dni je nejpříznivější situace na Příbramsku a Mladoboleslavsku, kde zůstává po jednom pacientovi s nákazou covid-19. V těchto okresech byl téměř stejný počet nemocných, a to 53 Příbramsko a 56 Mladoboleslavsko.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …




